Logo
Wydrukuj tę stronę

Ciśnienie lekko wzrośnie, ale wciąż będzie parno. Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

Koniec lipca również gorący i parny. Na ogół słonecznie, lokalnie może jednak przelotnie popadać i zagrzmieć. Koniec lipca również gorący i parny. Na ogół słonecznie, lokalnie może jednak przelotnie popadać i zagrzmieć. Fot. PixaBay

Front chłodny, który przeszedł właśnie przez zachodnią Polskę i wprowadził tam na jeden dzień odrobinę bardziej rześkie powietrze znad Atlantyku, nie zdoła przejść przez cały kraj. Jego pochód na wschód powstrzyma wyż znad Rosji, który przez najbliższe kilkadziesiąt godzin przemieści się na południe i wkrótce sięgnie także Podkarpacia. Tym samym nad wschodnią i centralną Polską utrzymuje się i utrzyma w dalszym ciągu napływ gorącego, wilgotnego - a co za tym idzie parnego powietrza ze wschodu, w którym mogą tworzyć się będą opady przelotne i burze, jednak tylko o zasięgu lokalnym. Ciśnienie lekko wzrośnie względem ostatnich dni.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 lipca 2018) będziemy pod wpływem płytkiego niżu znad Morza Czarnego. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem zanikające przelotne opady deszczu i lokalne burze, natomiast nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (30 lipca 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju płytkiego, wypełniającego się niżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ gorącego i wilgotnego powietrza ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 lipca 2018) dosięgnie nas wyż znad Rosji. Ze wschodu jednak wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (31 lipca 2018) będziemy na skraju wyżu znad Rosji. Ze wschodu wciąż napływać będzie gorąca i wilgotna masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne do południa obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021