Logo
Wydrukuj tę stronę

Na początku tygodnia znowu prawie 30°C. Poniedziałek słoneczny i suchy, we wtorek zagrzmi

Na początku tygodnia znów wysokie temperatury. We wtorek na froncie chłodnym możliwe burze. Na początku tygodnia znów wysokie temperatury. We wtorek na froncie chłodnym możliwe burze. Fot. PixaBay

Wyż, który rozbudował się w nocy, zaczął słabnąć i odsuwać się na wschód, czego najlepszym dowodem jest spadek ciśnienia rozpoczęty w niedzielne przedpołudnie. Jeszcze do poniedziałkowego poranka pozostaniemy w jego zasięgu, potem pogodę w Polsce kształtować zacznie niż z układem frontów atmosferycznych. Front ciepły, który przez nasz kraj wędrować będzie w poniedziałek, nie przyniesie opadów, a jedynie wzrost temperatury, natomiast na froncie chłodnym, przewidywanym na wtorek, opady przelotne i lokalne burze są już prognozowane. Po ich przejściu - w środku tygodnia - znów trochę odetchniemy.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 sierpnia 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego i odsuwającego się na wschód wyżu znad Ukrainy. Utrzyma się jeszcze nad całym krajem powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 sierpnia 2018) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego, a z południa Polski nad centrum kraju przewędruje związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, od przedpołudnia do popołudnia przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 sierpnia 2018) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad Skandynawię. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (14 sierpnia 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Bałtyk, po południu od zachodu nasuwać się zacznie związany z nim chłodny front atmosferyczny. Z południa napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia aż dużego. Po południu i wieczorem gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020