Logo
Wydrukuj tę stronę

Upał i burze z gradem. IMGW ostrzega

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części Podkarpacia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem, a także drugiego stopnia przed burzami z gradem. Lokalnie burze mogą być gwałtowne.

REKLAMAOstrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami
Dziś (14.08) na Podkarpaciu temperatura wyniesie w dzień od 29 do 31 st. C, nocą 18-20 st. C. Alert obejmuje powiaty: krośnieński, jasielski, brzozowski, dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, a także miasta: Krosno, Rzeszów i Tarnobrzeg. Ostrzeżenie ważne do godziny 18.

Burze z gradem drugiego stopnia
W ciągu dnia spodziewana suma opadów wyniesie od 30 do 40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie 50 l/mkw. Wiatr w porywach do 90 km/h. Miejscami możliwy jest grad. Alert obejmie powiaty: krośnieński, jasielski, dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, w tym miasta: Krosno, Rzeszów i Tarnobrzeg. Ostrzeżenie ważne od godziny 12 do północy.

red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020