Logo
Wydrukuj tę stronę

Środa i czwartek: ciepłe popołudnia, chłodne noce i poranki. Korzystny biomet i sporo słońca

W środku bieżącego tygodnia będzie na ogół słonecznie. W czwartek ciepło, jednak głównie po południu. W środku bieżącego tygodnia będzie na ogół słonecznie. W czwartek ciepło, jednak głównie po południu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po dwóch brzydkich dniach, bez choćby minuty ze słońcem, wtorek przyniósł wyraźną poprawę pogody. Najgorętszy okres 2018 roku mamy już oczywiście za sobą, upały - nawet krótkotrwałe - również, ale lato jeszcze trwa i wciąż możemy cieszyć się ciepłymi popołudniami. Kończy się sierpień i noce z dnia na dzień są jednak coraz dłuższe, zatem poranki sygnalizują już zbliżającą się jesień - nie tylko temperaturą, ale także coraz częściej występującymi mgłami. Po chłodnej i mglistej nocy minionej, następne, szczególnie czwartkowa, już z lepszą widzialnością, lecz temperatury notowane nad ranem będą podobne, miejscami może odrobinę wyższe. Po południu natomiast ocieplenie odczuwać będziemy wyraźnie - w czwartek tuż po 16:00 zanotujemy nawet 26°C.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (28/29 sierpnia 2018) Podkarpacie - podobnie jak i cała Polska - dostanie się pod wpływ wyżu, który wieczorem utworzy się nad Kotliną Jeleniogórską i do rana przemieści się nad centrum kraju. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, potem na ogół bezchmurnie. Nad ranem lokalnie silne zamglenia, a miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność bardzo dobra pogarszająca się przejściowo do słabej, gdzieniegdzie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (29 sierpnia 2018) pozostaniemy w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum przemieści się nad Mazury. Nad wschodnią Polską utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (29/30 sierpnia 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się nad nami napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Na ogół bezchmurnie, tylko okresami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (30 sierpnia 2018) od południowego zachodu dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu, który znad północnych Niemiec przemieści się nad Bałtyk Południowy. Przez Podkarpacie rano przewędruje mało aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przejściowo obojętne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020