Logo
Wydrukuj tę stronę

Nadchodzi mroźny wyż. Będzie więcej słońca, ale jakość powietrza pogorszy się

W piątek wieczorem dostaniemy się pod wpływ wyżu. Weekend mroźny, ale będzie więcej chwil ze słońcem. W piątek wieczorem dostaniemy się pod wpływ wyżu. Weekend mroźny, ale będzie więcej chwil ze słońcem. Fot. KrosnoCity.pl

Po trzech dniach odwilży już na weekend powróci zima. Tym razem jednak w wersji bardziej mroźnej niż śnieżnej, przynajmniej początkowo. Wiele wskazuje na to, że przed nami dłuższy okres z napływem chłodnych mas powietrza, w których całodobowo utrzymywać się będzie ujemna temperatura. Najbliższe dni przyniosą zmiany i na korzyść i na niekorzyść, bo o ile częściej zobaczymy słońce, to wyraźnie pogarszać się zacznie jakość powietrza - szczególnie wieczorami.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (17/18 stycznia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (18 stycznia 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji, a od północnego zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu po południu napłynie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 stycznia 2019) początkowo będziemy w tylnej części niżu znad Rosji, potem jednak rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Rumunii nad Ukrainę. Będziemy w mroźnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (19 stycznia 2019) znajdziemy się pod wpływem mroźnego wyżu znad Ukrainy. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 stycznia 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Nadal będziemy w starej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (20 stycznia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w mroźnej, przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020