Logo
Wydrukuj tę stronę

Słońce nie wyjrzy zza chmur nawet na minutę, będzie padał deszcz. Najbliższe dni chłodne

Początek tygodnia będzie pochmurny i chłodny. Przewiduje się opady, więcej deszczu we wtorek. Początek tygodnia będzie pochmurny i chłodny. Przewiduje się opady, więcej deszczu we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ciepła niedziela była tylko wyjątkiem w chłodnej i momentami nieprzyjemnej pierwszej połowie maja, od poniedziałku powrót do szarej - dosłownie - codzienności. Nad Krosno i resztę województwa podkarpackiego nasuwa się falujący front atmosferyczny, w poniedziałek i wtorek dodatkowo znajdować się będziemy po jego chłodniejszej stronie, dlatego temperatura maksymalna spadnie względem niedzieli o kilkanaście stopni Celsjusza. Oprócz tego przez cały czas będzie pochmurno, okresami popada mżawka i deszcz i powieje umiarkowany, zimny wiatr z północnego zachodu. Cieplej od środy, ale dotrze do nas powietrze wilgotne i chwiejne i zamiast opadów ciągłych będą przelotne, zaczną tworzyć się również burze.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 maja 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Morze Barentsa, a od zachodu nasunie się pofalowany front atmosferyczny. Z północy napływać zacznie coraz chłodniejsze powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 maja 2019) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Morza Barentsa i Skandynawii przez Europę Środkową po Morze Śródziemne. Będziemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, napływającego z północy. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 maja 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego, a od południa nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostawać będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, zacznie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (14 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, który bardzo powoli będzie przemieszczał się na północny zachód. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021