Logo
Wydrukuj tę stronę

W środku tygodnia dużo słońca, lokalnie popołudniowe burze. Gorąco i parno, do 27°C

W środku tygodnia utrzyma się napływ powietrza zwrotnikowego. Będzie gorąco i parno. W środku tygodnia utrzyma się napływ powietrza zwrotnikowego. Będzie gorąco i parno. Fot. PixaBay

Wraz z początkiem czerwca przyszło lato - wszystko wskazuje na to, że po chłodnym maju szósty miesiąc roku będzie dla odmiany bardzo ciepły. Pole ciśnienia na kontynencie przebudowało się w ten sposób, że aktualnie nie ma skąd napłynąć do Europy Środkowej chłodne powietrze, zrobiło się gorąco, a Polska Zachodnia doświadcza pierwszej tego lata - i z całą pewnością nie ostatniej - fali upałów. Napływ z rejonu Grecji i Morza Śródziemnego utrzyma się w środku tygodnia, dociera zatem powietrze nie tylko gorące, też parne ze względu na dość wysoką wilgotność, przy braku wyżu i ruchów zstępujących popołudniami w takich warunkach tworzą się lokalne burze, tak będzie również w środę i w czwartek. Najbliższe dni zatem oczywiście z przewagą chwil słonecznych, ale jeśli po południu na krótko zachmurzy się i spadnie ciepły letni deszcz, a nawet zagrzmi, to nie powinniśmy być tym jakoś szczególnie zdziwieni.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (4/5 czerwca 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (5 czerwca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. W dalszym ciągu z południowego wschodu napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, po południu przejściowo duże. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 czerwca 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w masie powietrza zwrotnikowego. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, w drugiej połowie nocy miejscami pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (6 czerwca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Utrzymywać się będzie napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu. Rano bezchmurnie, z upływem dnia zaczną się tworzyć chmury kłębiaste i kłębiasto-deszczowe, a zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, miejscami przejściowo dużego. Po południu możliwe burze, lokalnie z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021