Logo
Wydrukuj tę stronę

Żar lejący się z nieba do końca tygodnia, burze tylko lokalne. Najupalniej w sobotę, do 32°C

Weekend będzie upalny i parny, najwyższa temperatura w sobotę. W niedzielę nasunie się front chłodny, możliwa burza. Weekend będzie upalny i parny, najwyższa temperatura w sobotę. W niedzielę nasunie się front chłodny, możliwa burza. Fot. PixaBay

Nadzwyczaj długa jak na pierwszą połowę czerwca fala upałów z pierwszej połowy czerwca zakończy się w niedzielę. Przed nami zatem jeszcze kilkadziesiąt trudnych godzin, bo nawet noce zapowiadają się ciepłe. W najbliższy weekend kierunek napływu w pionowym profilu atmosfery będzie dosyć zróżnicowany, gdyż wysoko nad naszymi głowami dotrze powietrze z południowego zachodu, a w warstwie przyziemnej, czyli najbardziej nas interesującej, ze wschodu. Z obu tych kierunków latem napływa jednak powietrze ciepłe, a nawet gorące i upalne, więc oczekując na wytchnienie musimy uzbroić się w cierpliwość. W piątek i w niedzielę nad naszym krajem znajdować się będą fronty atmosferyczne, z tym że mało aktywne, a zatem deszcze i burze pojawią się wyłącznie lokalnie - przeważnie niebo wciąż dominować ma mocne czerwcowe słońce. Najgorętsza będzie sobota, z temperaturą maksymalną dochodzącą do 32°C. Przyszły tydzień będzie gorący, parny, ale dni z upałem mniej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (13/14 czerwca 2019) będziemy, podobnie jak i całe województwo podkarpackie, w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (14 czerwca 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ upalnej masy powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, po południu i pod wieczór duże. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na stres gorąca, niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 czerwca 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływ wyżu znad Morza Bałtyckiego. Utrzyma się w naszej części Polski gorące powietrze zwrotnikowe. Wieczorem zachmurzenie duże, jednak z upływem nocy stopniowo rozpogodzi się, nad ranem będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, zacznie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (15 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bałtyku. Napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 czerwca 2019) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad północnego Atlantyku. Pozostaniemy w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (16 czerwca 2019) będziemy w zatoce niżu znad północnego Atlantyku, a od zachodu nasunie się falujący chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w upalnej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021