Logo
Wydrukuj tę stronę

To ostatni upalny tydzień w tym roku. W czwartek termometry wskażą nieco powyżej 30°C

W czwartek po południu żegnamy 30-stopniowe upały na około 9 miesięcy. Powyżej 25°C jednak aż do poniedziałku. W czwartek po południu żegnamy 30-stopniowe upały na około 9 miesięcy. Powyżej 25°C jednak aż do poniedziałku. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Gorąco-upalny przełom sierpnia i września jest już ostatnim akordem tegorocznego lata, w sam raz na schyłek wakacji. Powietrze zwrotnikowe o bardzo wysokiej temperaturze utrzyma się w kraju jeszcze przez kilka dni, potem nadejdzie wyraźne ochłodzenie i - zgodnie z kalendarzem meteorologicznym - niechybnie przechodzić zaczniemy do jesieni. To jednak jeszcze nie zmartwienie na ten tydzień, bowiem do samego jego końca temperatury wyraźnie będą przekraczać 25°C, a przejściowo nawet 30°C. W środku tygodnia skwar zatem nie odpuści, korzystajmy więc z ostatniej okazji do wyjazdu nad wodę, bo czeka nas wiele godzin ze słońcem, a burze wystąpią tylko lokalnie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (27/28 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (28 sierpnia 2019) nad Polską utworzy się płytka zatoka niżowa z linią zbieżności, której oś w południe przebiegać będzie od Pomorza Zachodniego po zachodnią Małopolskę, a w kolejnych godzinach przemieszczać się będzie na wschód. Utrzyma się napływ gorącego i niestabilnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego, późnym popołudniem miejscami dużego. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (28/29 sierpnia 2019) ponownie dostaniemy się pod wpływ wyżu znad zachodniej Rosji. Pozostaniemy w ciepłej, zwrotnikowej masie powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, jedynie wieczorem miejscami jeszcze umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (29 sierpnia 2019) będziemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem, z uwagi na szybko narastający stres gorąca, przejdą w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021