Logo
Wydrukuj tę stronę

W środę i czwartek cieplej, zwłaszcza nocami. Przybędzie jednak chmur i przelotnie popada

W środku tygodnia pogodę kształtować będzie rozległy niż. Wraz z ociepleniem przyjdą chmury, deszcz i porywisty wiatr. W środku tygodnia pogodę kształtować będzie rozległy niż. Wraz z ociepleniem przyjdą chmury, deszcz i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Atlantyk budzi się z kilkudniowego snu, powietrze arktyczne już wycofuje się z naszego kraju. Po drugiej - i jak na razie ostatniej - nocy z przymrozkiem od wtorkowego przedpołudnia wyraźnie wzmaga się południowy wiatr, co jest skutkiem wzrostu gradientu barycznego, a ten z kolei spowodowany jest nasuwaniem się od zachodu zatoki Niżu Islandzkiego. W nocy z wtorku na środę dotrze do nas ciepły front atmosferyczny nie tylko z łagodniejszym powietrzem, ale również z całkowitym zachmurzeniem i deszczem, tak że noc zapowiada się znacznie cieplejsza, niż dwie poprzednie, ale w środę w ciągu dnia wciąż zaledwie około 10°C. W czwartek natomiast, pomimo napłynięcia nieco chłodniejszej masy powietrza, temperatura wzrośnie dzięki zmianie kierunku wiatru z chłodnego, południowego, wiejącego od wychłodzonego już Beskidu Niskiego, na cieplejszy, zachodni. Słońca nieco więcej, ale opadów przelotnych też nie unikniemy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (8/9 października 2019) od zachodu nasunie się zatoka niżu znad północnego Atlantyku wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (9 października 2019) będziemy w zatoce niżu znad północnego Atlantyku. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (9/10 października 2019) pozostaniemy w zatoce niżu znad północnego Atlantyku, a od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, przez większą część nocy będzie spadać, nad ranem nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia (10 października 2019) będziemy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia ułożonego równoleżnikowo nad Europą Północną i sięgającego Europy Środkowej. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021