Logo
Wydrukuj tę stronę

Koniec tygodnia nadzwyczaj ciepły, z temperaturą do 17°C. Bez opadów, czasem wyjrzy słońce

Pierwszy weekend drugiej połowy listopada przyniesie bardzo wysokie temperatury. Miejscami do 17°C, nie będzie padać. Pierwszy weekend drugiej połowy listopada przyniesie bardzo wysokie temperatury. Miejscami do 17°C, nie będzie padać. Fot. PixaBay

Utrzymuje się sprzyjająca ciepłej aurze cyrkulacja - cała Europa Zachodnia znajduje się w zasięgu rozległego niżu ułożonego południkowo, z osią biegnącą od Morza Norweskiego, przez Wyspy Brytyjskie, Francję, zachodnią część Morza Śródziemnego aż po Algierię. Na krańcach wschodnich kontynentu, nad południowo-zachodnią Rosją, mamy natomiast wyż. W tej sytuacji do całej Europy Środkowej powietrze napływa w dosyć osobliwy sposób, mianowicie znad Atlantyku kierując się nad Afrykę Północną, a stamtąd, przez Morze Śródziemne, między innymi nad Bałkany i Polskę. Oczywiście więc musi być ciepło i jest, w środę w Bieszczadach notowaliśmy 19°C, a w Zakopanem przy halnym było 15°C. Na koniec tygodnia również zapowiadają się wysokie temperatury - w powiecie krośnieńskim temperatura maksymalna przekroczy 16°C. Nocami i o porankach również termometry wskazywać będą wartości charakterystyczne raczej dla września, aniżeli dla drugiej połowy listopada. Nie będzie padać, czasem pokaże się słońce i ożywi się wiatr.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad południowo-zachodniej Rosji. Napłynie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność słaba pogarszająca się do bardzo złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (15 listopada 2019) pozostaniemy na zachodnim skraju wyżu znad południowo-zachodniej Rosji. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano silne zamglenia, miejscami mgły, przed południem zanikające. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 listopada 2019) sytuacja baryczna we wschodniej Polsce nie ulegnie jeszcze istotnej zmianie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (16 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu rozciągającego się od Morza Norweskiego, przez całą Europę Zachodnią, aż po zachodnią część Morza Śródziemnego i Afrykę Północną. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu tego samego, rozległego układu niskiego ciśnienia. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 listopada 2019) pozostaniemy na skraju tego samego rozległego niżu z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Włoch, przez Alpy nad Niemcy. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021