Logo
Wydrukuj tę stronę

Mamy drugą połowę listopada, a w pogodzie wrzesień. Początek tygodnia suchy, będzie 16°C

Początek tygodnia anomalnie ciepły, w poniedziałek zanotujemy ponad 16°C. Będzie sucho, okresami nawet słonecznie. Początek tygodnia anomalnie ciepły, w poniedziałek zanotujemy ponad 16°C. Będzie sucho, okresami nawet słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo że ciśnienie osiąga wartości wyżowe, to jesteśmy w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Na niebie sporo chmur piętra wysokiego, niekiedy pojawiają się też Altocumulusy w piętrze średnim. Wciąż sucho, bowiem oddziałuje wiatr fenowy przy nieustającym napływie powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu. Na początku nadchodzącego tygodnia ten typ pogody będzie kontynuowany. Poniedziałek zapowiada się przyjemnie, z temperaturą wczesnym popołudniem przekraczającą 16°C, nie tylko nie będzie padać, ale również nie zabraknie słońca. We wtorek też bez opadów, z kilkoma słonecznymi godzinami, lecz w najcieplejszym momencie dnia będzie o około dwa stopnie chłodniej niż dobę wcześniej. Aż nie do pomyślenia, że stoimy przecież u progu meteorologicznej zimy, która rozpocznie się 1 grudnia, a skończy 29 lutego.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 listopada 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 listopada 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze istotnej zmianie. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający nad ranem na wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (19 listopada 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021