Logo
Wydrukuj tę stronę

Łagodnej zimy ciąg dalszy. W poniedziałek przejaśnienia, wtorek znów pochmurny

Utrzymująca się w ostatnich dniach zima z lekkim mrozem i opadami śniegu to chyba najbardziej lubiana jej wersja. Chmury zabierają nam co prawda chwile ze słońcem, ale dzięki ich obecności noce nie przynoszą dużych spadków temperatury. W poniedziałek możliwe są przejaśnienia, utrzyma się jeszcze podobna temperatura. Następne dni - akurat przed świętami - przyniosą wycofywanie się zimy, u nas szybkość tego procesu zależeć będzie w dużej mierze od kierunku wiatru - przy wietrze z większą składową południową odwilż przyjdzie wolniej: zimą wiatr południowy chłodzi powiat krośnieński, przy większej składowej zachodniej kierunku wiatru ociepli się szybciej, bowiem ciepłe powietrze znad Atlantyku nie napotka po drodze chłodnych gór. Na ostateczny wyrok w sprawie pogody za tydzień poczekajmy jeszcze kilka dni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (17 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne, wieczorem przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 grudnia 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (18 grudnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018