Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Łagodnej zimy ciąg dalszy. W poniedziałek przejaśnienia, wtorek znów pochmurny

Utrzymująca się w ostatnich dniach zima z lekkim mrozem i opadami śniegu to chyba najbardziej lubiana jej wersja. Chmury zabierają nam co prawda chwile ze słońcem, ale dzięki ich obecności noce nie przynoszą dużych spadków temperatury. W poniedziałek możliwe są przejaśnienia, utrzyma się jeszcze podobna temperatura. Następne dni - akurat przed świętami - przyniosą wycofywanie się zimy, u nas szybkość tego procesu zależeć będzie w dużej mierze od kierunku wiatru - przy wietrze z większą składową południową odwilż przyjdzie wolniej: zimą wiatr południowy chłodzi powiat krośnieński, przy większej składowej zachodniej kierunku wiatru ociepli się szybciej, bowiem ciepłe powietrze znad Atlantyku nie napotka po drodze chłodnych gór. Na ostateczny wyrok w sprawie pogody za tydzień poczekajmy jeszcze kilka dni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 grudnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (17 grudnia 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne, wieczorem przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 grudnia 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (18 grudnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj