Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Od 1 lipca nieprzejezdny będzie 327 metrowy odcinek drogi w Pietruszej Woli. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi pracami nad stabilizacją osuwiska.

Na początku tygodnia będziemy w ciepłym powietrzu, ale w poniedziałek, zwłaszcza początkowo, przeważą chmury i może popadać. Potem już bez opadów i z każdym dniem będzie coraz cieplej.

W niedzielę (25 czerwca) nad ranem doszło do śmiertelnego wypadku w Komborni. Nie żyje 24 letni pasażer. Kierowca samochodu był pijany, uderzył w drzewo.

Od początku 2017 roku obowiązywały nowe przepisy dotyczące wycinki drzew. Teraz w życie wchodzi kolejna zmiana. Od 17 czerwca obowiązuje nowelizacja ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z najnowszymi przepisami każdy, kto chce wyciąć drzewo w swoim ogródku, musi zgłosić wycinkę w urzędzie.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną kolizji w Krościenku Wyżnym. W zderzeniu z osobową Toyotą ucierpiał motocyklista. Mężczyzna trafił do szpitala.

W ostatnim czasie Krosno kupiło sensory, które monitorują stan powietrza w stanie rzeczywistym. Teraz przez Internet możesz sprawdzić stan powietrza w kilkunastu lokalizacjach Krosna. Sieć sensorów obejmuje praktycznie całe miasto.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem, które są spodziewane w piątek, 23 czerwca w naszym regionie. Będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Zakończyły się prace w Świerzowej Polskiej na miejscu katastrofy z II Wojny Światowej. Są nowe ustalenia: Niemcy prawdopodobnie uprzątnęli miejsce rozbicia samolotu. Wydobyto jednak wiele elementów, np. karabin maszynowy i piastę z dwoma łopatami śmigła.

W Świerzowej Polskiej trwa akcja wydobywania szczątków niemieckiego myśliwca z okresu II Wojny Światowej. Na pozostałości maszyny natrafiono podczas wykonywania wykopu pod fundamenty.

Czerwcowa sesja rady miasta odbędzie się 28 czerwca (środa), o godzinie 10, w sali narad urzędu miasta (ul. Staszica 2, I piętro). Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu oraz będa głosowali nad absolutorium dla prezydenta. W programie jest też uchwalenie regulaminu korzystania z dworca PKS i uchwały dotyczące nazw ulicy, ronda i skweru.

8 czerwca na V Kongresie Rodzicielstwa Zastępczego w Warszawie rodzice zastępczy z Krosna zostali odznaczeni przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę, Srebrnym Krzyżem Zasług.

Już w nocy dotrze do nas chwiejna, wilgotna i ciepła masa powietrza zwrotnikowego, dostaniemy się pod wpływ niżu i czeka nas trudny i niespokojny piątek. Chłodniejsze, a przede wszystkim stabilne powietrze, dotrze do nas w nocy z piątku na sobotę, weekend będzie już spokojny, a najcieplej zapowiada się niedziela.

30 czerwca, o 15:00, odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jednym z najważniejszych punktów jest wybór nowej rady nadzorczej.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij