Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno

Od początku lutego każdy, kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących. Stare legitymacje zachowują ważność.

W piwnicach dawnego Urzędu Bezpieczeństwa nadal są widoczne napisy pozostawione przez ludzi torturowanych i skazanych na śmierć. W środę, 15 lutego, Stowarzyszenie Idea Carpathia zorganizowało spotkanie na temat Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w naszym mieście.

Od 6 marca rozpocznie się nabór dzieci do Żłobka Miejskiego w Krośnie. Zapisy potrwają do 14 kwietnia 2017. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych informacji.

"Cynka zbudziła się przywitać wiosnę!" - informują krośnieńscy Animalsi. Niestety nie jest to dobra wiadomość. Jeże, które zgromadziły za mało pokarmu na wyjątkowo długi sezon zimowy, budzą się z hibernacji. Tymczasem wszędzie wokół zalega śnieg. Cynka trafiła pod opiekę przyjaciół zwierząt. Przypominamy o zbiórce karmy!

Wręczono nagrody rektora PWSZ za najlepiej napisany list w obronie praw człowieka. W maratonie pisania listów wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci PWSZ w Krośnie. Zobacz, w czyjej obronie pisano listy.

Pomimo, że zapadła decyzja w sprawie wyboru wariantu łącznicy kolejowej Rzeszów-Krosno, samorządowcy z powiatu jasielskiego nadal wyrażają sprzeciw. Ich zdaniem w interesie Jasła jest całkowite zablokowanie tej inwestycji.

Iwonicz-Zdrój zwyciężył w sondzie RMF FM i będzie "Twoim Miastem" już w najbliższą sobotę! Z uzdrowiskowej miejscowości w naszym powiecie będzie nadawał żółto-niebieski wóz satelitarny RMF.

Masz pomysł na zagospodarowanie terenów zielonych w Krośnie? Miasto ogłosiło właśnie konkurs, w którym pula nagród wynosi 30 tysięcy złotych!

Co tydzień, do 26 marca, jury wybiera 10 zwycięzców najbardziej kreatywnych zdjęć. Do wygrania jest 120 par łyżew. Zobacz szczegóły konkursu. Sprawdź jak Kinder Pingui wspiera lodowiska.

7 lutego odbyło się posiedzenie seminaryjne Komisji Środowiska Senatu RP "Wykorzystanie ścieków i osadów ściekowych jako źródła energii i pozyskiwania surowców dla ograniczenia zmian klimatycznych". Uczestniczyli w nim przedstawiciele PWSZ Krośnie.

Rozliczając PIT możemy przekazać 1% swojego podatku wskazując Organizację Pożytku Publicznego (OPP) i podając jej numer w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jedną z takich organizacji jest Towarzystwo Przyjaciół Szpitala.

Stowarzyszenie Idea Carpathia zaprasza na spotkanie nt. historii Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Krośnie. Spotkanie z historykami odbędzie się już w najbliższą środę (15 lutego) w budynku przy ul. Portiusa 4.

Założycielka stowarzyszenia "Czyń Dobro, mimo wszystko" odebrała statuetkę "za szczególną wrażliwość serca na potrzeby drugiego człowieka". Kamila Bogacka-Brożyna działa szczególnie na rzecz osób niepełnosprawnych i dzieci nieuleczalnie chorych. Przyznane wyróżnienia wręczał prezydent Krosna podczas VI Balu Charytatywnego Otwartych Serc.

 

Wasze opinie

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij