Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Sukces "trzeźwych poranków"? Mundurowi z krośnieńskiej Policji realizowali w poniedziałek akcję "Trzeźwy poranek". Nie zatrzymano ani jednego nietrzeźwego kierowcy.

REKLAMARadny Krosna Bogdan Józefowicz (Klub PiS) zrzekł się mandatu radnego. Na jego miejsce wejdzie Łukasz Kwolek, który startował z tej samej listy. Rada Miasta Krosna będzie musiała wybrać nowego przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Wielu mieszkańców Krosna z nostalgią ogląda zdjęcia z minionych lat. Miasto się zmieniło, ale pozostały wspomnienia miejsc, ludzi i wydarzeń, w których wielu z nas brało udział w latach 50. - 80. Młodsi zapewne patrzą na stare fotografie inaczej - z ciekawością. Widzą świat, jakiego wcześniej nie znali.

Nad Polskę od zachodu weszła zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych. Jej przejście przez zachodnią połowę kraju trwa kilka godzin, u nas byłoby podobnie, gdyby nie klin wyżu znad Skandynawii, który zablokuje wędrówkę okludującego się układu frontów na wschód. W efekcie deszczowe chmury zatrzymają się nad wschodnią połową Polski na dłużej i padać będzie aż do wtorku. Wyż skieruje we wtorek do Polski chłodne powietrze, które w trakcie ostatniego tygodnia przebyło trasę od Morza Barentsa, przez Finlandię, Zatokę Fińską, Rosję i Ukrainę, stamtąd zaś niebawem dotrze nad Podkarpacie, w efekcie znacznie ochłodzi się. Dość powiedzieć, że we wtorek po południu będzie jedynie około 5°C...

W Krośnie po raz drugi odbył się Sejmik Senioralny. Poruszono tematy istotne dla osób starszych. Przedstawiono również informacje dotyczące niedawno powołanej Rady Seniorów.

W najbliższy piątek (27.10) będzie obradowała Rada Miasta Krosna. Radni zajmą się między innymi problemami komunikacyjnymi Krosna. Wśród innych tematów będą poruszane kwestie przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi.

Od poniedziałku zamknięte dla ruchu będą dwa odcinki dróg w naszym powiecie: Wola Jasienicka - Budy Komborskie i Rymanów - Sieniawa. Wyznaczono objazdy, pracownicy będą kierowali ruchem.

75-letni rowerzysta został potrącony przez dostawcze Iveco w Krościenku Wyżnym. Do zdarzenia doszło 19 października. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Sposób na feralne przejście przez "obwodnicę"? W dwóch miejscach w Krośnie właśnie zainstalowano oznakowanie "aktywnych przejść dla pieszych".

Zakończyły się poszukiwania zaginionej Agaty Hanus z Wróblika Królewskiego. Kobieta wyszła z domu 16 października. Jej miejsce pobytu nie było nieznane.

W czwartek wieczorem cała mapa Krosna w systemie monitoringu jakości powietrza "zapaliła się na czerwono". Czujniki w mieście wykazały groźne dla zdrowia stężenia pyłów wielokrotnie przekraczające normy. Zobacz animację!

29 września otwarto w Krośnie galerię VIVO! z kinem Helios. To największy tego typu obiekt w regionie. Galeria cieszy się dużym zainteresowaniem, a ciepło do tego ogromnego budynku dostarcza MPGK Krosno.

Znamy szczegóły wypadku z udziałem jelenia, do którego doszło 18 października. Policja informuje, że inny uczestnik wypadku nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanej kobiecie.

REKLAMA

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj