Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nareszcie zrobiło się wyraźnie cieplej, pogodę kształtuje jeszcze słaby wyż, choć od zachodu napiera już zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Front ten zatrzyma się jutro nad południową częścią kraju i będzie falował aż do początku przyszłego tygodnia. W najbliższych dniach zatem mimo że nie zabraknie słonecznych chwil, to musimy się liczyć także ze sporym prawdopodobieństwem przelotnych opadów deszczu oraz lokalnych burz. Ostatni wakacyjny weekend przyniesie jednak wysokie temperatury.

Wracamy do tematu przejścia dla pieszych na tzw. "obwodnicy", przy którym doszło do całej serii niebezpiecznych zdarzeń. Miasto planuje montaż "aktywnych przejść" i to nie tylko w tym miejscu.

Uwaga kierowcy! Zapadł się fragment jezdni na krośnieńskim Rynku. Przyczyną jest awaria kanalizacji. Ulica Zjazdowa jest zamknięta.

Jan-Krzysztof Duda, 19 letni Arcymistrz Szachów odwiedził uczestników międzynarodowych mistrzostw w Rymanowie-Zdroju. Arcymistrz zdobył swój tytuł w 2013 roku. Jest tylko o rok starszy, od najstarszych uczestników mistrzostw.

Nazwa ul. Kruczkowskiego znalazła się na "czarnej liście" nazw przeznaczonych do zmiany w związku z ustawą o "zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej". Jeżeli samorząd nie zmieni nazwy, to może tego dokonać wojewoda.

Coraz popularniejsze stają się siłownie na świeżym powietrzu. Kolejne dwie zainstalowano w gminie Miejsce Piastowe. To inwestycje w ramach funduszy sołeckich.

Napływ chłodnej masy powietrza utrzyma się do czwartku rano, potem kierunek adwekcji zmieni się na południowo-zachodni i znów powróci letnia aura. Ostatni weekend wakacji będzie bardzo ciepły, ale o tym więcej w połowie tygodnia. W środę jeszcze niż i słabe opady przelotne, chociaż słońce również będzie się pokazywać. Wyżowo i bez opadów od czwartku. Uwaga na chłodne poranki - temperatura spadać będzie poniżej 10°C. Najchłodniejsza pora dnia przypada w sierpniu na okolice godziny 06:00 rano.

W niedzielę wieczorem doszło do kolizji na ul. Bema. Według ustaleń Policji, nastolatek kierujący Oplem uderzył w tył innego samochodu. Dwie osoby trafiły do szpitala.

O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjścia w góry? Jak zachować się, jeżeli jesteśmy świadkami wypadku? Co robić, gdy się zgubiliśmy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w cyklu porad "Bezpiecznie w górach" przygotowanym przez Fundację Dorastaj z Nami przy współpracy  z GOPR. Pamiętaj: dbając o swoje bezpieczeństwo, pomagasz ratownikom GOPR i TOPR.

Krośnieńskie lotnisko zostało nominowane do nagrody w konkursie Portalu Samorządowego na "Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017". Można oddawać głosy "za" lub "przeciw". Głosowanie trwa do 18 września.

Już prawie 2,5 tysiąca operacji lotniczych odbyło się w tym roku na krośnieńskim, zmodernizowanym lotnisku. Z lotniska korzysta Aeroklub Podkarpacki, aerokluby regionalne, a także prywatni właściciele samolotów z całej Polski i nie tylko. Obecnie loty odbywają się z trawiastych pasów startowych. Lotnisko Krosno wciąż oczekuje na decyzję z ULC w sprawie użytkowania nowego - utwardzonego pasa startowego.

Cały kraj znajduje się już w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Jest ona wilgotna, toteż zwłaszcza w ciągu dnia powstają w niej liczne chmury kłębiasto-deszczowe z przelotnym deszczem i burzami. Na początku tygodnia może zagrzmieć również i u nas. Można by rzec, tradycyjnie - po tragedii, jaka dotknęła nieco ponad tydzień temu w północną Polskę, niektóre media są przeczulone i przesadnie ostrzegają nawet przed słabymi burzami. Tych, które wystąpią w Polsce na początku nowego tygodnia, nie należy się obawiać - za wyjątkiem wyładowań atmosferycznych, towarzyszących przecież każdej burzy, nie przyniosą żadnych niebezpiecznych zjawisk.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województwa Podkarpackiego. Drogi będą śliskie, a opady ograniczą widzialność.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj