Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W najbliższy piątek (30.06) ulicami Krosna przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Na czas przejazdu zawodników i ekip technicznych ruch na drogach zostanie zupełnie wstrzymany. Dotyczy to również ruchu na drogach poprzecznych, łączących się z ulicami stanowiącymi trasę wyścigu.

Policjant po służbie bez chwili wahania ruszył na pomoc tonącemu mężczyźnie, który chwilę wcześniej skoczył z mostu. Wydobył go z rzeki, udzielił pierwszej pomocy i wezwał ratowników. 55-latek z Krosna trafił do szpitala, a dzięki szybkiej pomocy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

SMYK i Pepco to kolejne marki, które zagoszczą w VIVO! Krosno. Inwestor sfinalizował dwie kolejne umowy. Każda z marek wynajęła w nowym centrum handlowym powierzchnie o wielkości ok. 500 mkw. Otwarcie galerii już za kilka miesięcy.

Od południa w głąb kraju wchodzi ciepły front atmosferyczny, za którym płynie upalna, wilgotna, a zatem i niestabilna masa powietrza zwrotnikowego. W środku tygodnia jest szansa na pierwsze przekroczenie granicy 30°C w tym roku w Krośnie, noc ze środy na czwartek z temperaturą minimalną powyżej 20°C. Dla osób nie przepadających za upałem dobra wiadomość - końcówka tygodnia będzie dla równowagi znacznie chłodniejsza.

Podczas letniej akcji poboru krwi do "krwiobusa" zebrano w Krośnie prawie 6 litrów krwi. Krwiodawcy otrzymali pamiątkowe gadżety. Prowadzono też pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy.

Niewielki jeż trafił pod opiekę obrońców zwierząt. Ogryzek, bo tak nazwano zwierzę, jest prawdopodobnie ofiarą używania środków chwastobójczych.

Od 1 lipca nieprzejezdny będzie 327 metrowy odcinek drogi w Pietruszej Woli. Utrudnienia spowodowane są prowadzonymi pracami nad stabilizacją osuwiska.

Na początku tygodnia będziemy w ciepłym powietrzu, ale w poniedziałek, zwłaszcza początkowo, przeważą chmury i może popadać. Potem już bez opadów i z każdym dniem będzie coraz cieplej.

W niedzielę (25 czerwca), nad ranem, doszło do śmiertelnego wypadku w Komborni. Nie żyje 24 letni pasażer. Kierowca samochodu był pijany, uderzył w drzewo.

Od początku 2017 roku obowiązywały nowe przepisy dotyczące wycinki drzew. Teraz w życie wchodzi kolejna zmiana. Od 17 czerwca obowiązuje nowelizacja ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z najnowszymi przepisami każdy, kto chce wyciąć drzewo w swoim ogródku, musi zgłosić wycinkę w urzędzie.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną kolizji w Krościenku Wyżnym. W zderzeniu z osobową Toyotą ucierpiał motocyklista. Mężczyzna trafił do szpitala.

W ostatnim czasie Krosno kupiło sensory, które monitorują stan powietrza w stanie rzeczywistym. Teraz przez Internet możesz sprawdzić stan powietrza w kilkunastu lokalizacjach Krosna. Sieć sensorów obejmuje praktycznie całe miasto.

Czerwcowa sesja rady miasta odbędzie się 28 czerwca (środa), o godzinie 10, w sali narad urzędu miasta (ul. Staszica 2, I piętro). Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu oraz będa głosowali nad absolutorium dla prezydenta. W programie jest też uchwalenie regulaminu korzystania z dworca PKS i uchwały dotyczące nazw ulicy, ronda i skweru.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij