Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pogoda

Od południa w głąb kraju wchodzi ciepły front atmosferyczny, za którym płynie upalna, wilgotna, a zatem i niestabilna masa powietrza zwrotnikowego. W środku tygodnia jest szansa na pierwsze przekroczenie granicy 30°C w tym roku w Krośnie, noc ze środy na czwartek z temperaturą minimalną powyżej 20°C. Dla osób nie przepadających za upałem dobra wiadomość - końcówka tygodnia będzie dla równowagi znacznie chłodniejsza.

Na początku tygodnia będziemy w ciepłym powietrzu, ale w poniedziałek, zwłaszcza początkowo, przeważą chmury i może popadać. Potem już bez opadów i z każdym dniem będzie coraz cieplej.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem, które są spodziewane w piątek, 23 czerwca w naszym regionie. Będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Już w nocy dotrze do nas chwiejna, wilgotna i ciepła masa powietrza zwrotnikowego, dostaniemy się pod wpływ niżu i czeka nas trudny i niespokojny piątek. Chłodniejsze, a przede wszystkim stabilne powietrze, dotrze do nas w nocy z piątku na sobotę, weekend będzie już spokojny, a najcieplej zapowiada się niedziela.

Tej nocy, a przez południowo-wschodnie krańce Polski właściwie nad ranem, przejdzie chłodny front atmosferyczny. Lokalnie wystąpią na nim opady przelotne i burze, ale nie będą występować licznie, zatem nie jest pewne, że akurat u nas popada czy zagrzmi. W środę w ciągu dnia po przejściu frontu chłodniej (ale wciąż wyraźnie powyżej 20°C) i z porywistym, północno-zachodnim wiatrem. W czwartek znów gorąco, a potem przejdzie kolejny front, jednak o tym w kolejnej prognozie.

Na południowym zachodzie Europy potężny upał, w Hiszpanii temperatura maksymalna przekracza 40°C, szczęśliwie centralna część Europy póki co odcięta jest od takiego skwaru. Dzięki niżowi znad północy kontynentu i układom wyżowym tworzącym się w rejonie Wysp Brytyjskich i Morza Północnego taki upał nam nie grozi, chociaż w poniedziałek i wtorek dotrze do nas gorąca masa powietrza. Będzie na ogół słonecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które mogą wystąpić w najbliższych godzinach na obszarze Podkarpacia. Prognozuje się opady deszczu miejscami do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Około południa ciśnienie zacznie spadać i będzie to zwiastun jednoczesnego odsuwania się wyżu oraz nasuwania się zatoki niżowej nad nasz kraj. W piątek przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny z opadami przelotnymi, lokalnie słabymi burzami, w sobotę będziemy w powietrzu chłodnym i chwiejnym. Od niedzieli pogoda będzie trochę lepsza.

Barycznie jesteśmy w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Holandią. O tym, że jest to układ słaby i mimo wszystko nam daleki, świadczyć może ciśnienie zredukowane do poziomu morza, które jedynie oscyluje wokół 1015 hPa. W środę i czwartek pozostaniemy pod wpływem tego wyżu, padać więc nie będzie, ale w środę dokuczać może jeszcze porywisty wiatr.

W najbliższych dniach trwać będzie przepychanka pomiędzy niżem obejmującym północny Atlantyk i Morze Norweskie a wyżem znad południowo-zachodniej części kontynentu. Wyż jest układem "ciepłym", w tylnej części niżu zaś mamy powietrze chłodne. W poniedziałek wiać będzie z kierunków południowych, we wtorek na ogół z północnego zachodu.

W sobotę na Podkarpaciu prognozowane są duże opady deszczu i burze z gradem. Termometry wskażą około 20 stopni. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Jesteśmy już w zasięgu wyżu, najbliższa noc będzie chłodna ze słabym, zmiennym wiatrem, więc temperatura spadnie nad ranem poniżej 10°C. Dzień jednak będzie przyjemny i słoneczny, weekend również z temperaturami maksymalnymi powyżej 20°C. Piątek na pewno bez opadów, prawdopodobieństwo przelotnego deszczu wzrośnie w sobotę.

W najbliższych godzinach możemy spodziewać się burz i opadów deszczu. Porywami wiatru mogą sięgać do 80 km/h. Meteorolodzy ostrzegają.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij