Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pogoda

W środku tygodnia nadal dominować będzie cyrkulacja zachodnia, przez Polskę przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne z opadami deszczu, okresami zwiększy się prędkość wiatru. Powrotu śniegu i mrozu kompletnie nie widać.

Odwilż trwa i trwać będzie nadal. Poniedziałkowa noc co prawda z małym przymrozkiem, jednak potem dominować będzie dodatnia temperatura. We wtorek pojawią się opady deszczu.

W piątek czeka nas przejście frontu chłodnego z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, koniec tygodnia będzie umiarkowanie ciepły. W najbliższych dniach napływać będą łagodne masy powietrza z zachodu i powrotu do mroźnej zimy nie widać.

Dostaliśmy się pod wpływ wyżu zbudowanego z cieplejszej masy powietrza, jednak w trakcie nocnych rozpogodzeń wciąż temperatura spada wyraźnie poniżej 0°C. W środę i czwartek jej maksymalne wartości, notowane w ciągu dnia, będą dodatnie, noce i poranki jeszcze z mrozem.

Jesteśmy w zasięgu wyżu, ciśnienie wciąż wysokie, napływa chłodna masa powietrza. W przyszłym tygodniu pogoda zacznie się zmieniać, aczkolwiek przez pierwsze jego dni nadal trzymać będzie termiczna zima.

Do końca tygodnia trzymać będzie całodobowy mróz. Wyż znad Europy Północnej kieruje do nas mroźną masę powietrza ze wschodu. Termiczna zima trwa dalej.

Dziś (wtorek, 7 lutego) pierwszy dzień z całodobowym mrozem po kilkudniowej odwilży, władzę nad pogodą w północnej, wschodniej i środkowej Europie przejął silny wyż znad Skandynawii. Napływa do nas chłodne powietrze ze wschodu i mróz w najbliższych dniach będzie się utrzymywał.

Niebawem wróci mroźna zima. Nad Skandynawią rozbudowuje się wyż, który skieruje do Europy Środkowej zimne powietrze ze wschodu. Wyraźne ochłodzenie od wtorku, początek tygodnia zapowiada się pochmurny, możliwe będą także słabe opady.

Zima wróci w przyszłym tygodniu, przez najbliższe dni zaś ciąg dalszy odwilży. Okresami możliwe będą słabe opady, zaś dodatni temperatura utrzymywać się będzie całodobowo.

Kończy się mroźny i śnieżny styczeń, na początku lutego rozpoczną się zmiany, które doprowadzą do odwilży. W środę i czwartek maksymalna w końcu przekroczy 0°C, minimalna będzie wokół tej wartości oscylować.

Wiemy już, że na pewno styczeń 2017 okaże się chłodniejszy od normy wieloletniej. Początek przyszłego tygodnia również z mrozem, będziemy w zasięgu wyżu i towarzyszyć nam będzie chłodny wiatr z kierunków południowych.

Przed nami więcej okresów z pogodnym niebem, a to oznacza spory mróz nocami. Najmroźniejsza będzie noc piątkowa, w sobotę i niedzielę również chłodno, ale w ciągu dnia temperatura będzie wyższa. Na odwilż jeszcze poczekajmy.

W środę może prószyć drobniutki śnieżek, w czwartek chwyci wyż i temperatura jeszcze spadnie. Napływać będzie mroźne powietrze, więc zima nie odpuszcza.

 

Wasze opinie

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij