Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pogoda

Na odejście zimy jeszcze poczekamy, początek tygodnia z mrozem, ale niewielkim. W poniedziałek pokaże się słońce, zaś we wtorek niebo zdominują chmury.

Noc z czwartku na piątek jeszcze z solidnym mrozem, potem już tak mroźno nie będzie, ale łagodna zima utrzyma się. W końcówce tygodnia będą możliwe zarówno przejaśnienia, jak i okresy z całkowitym zachmurzeniem.

Prognozy jakości powietrza dla Krosna na najbliższe godziny i dni nie są najlepsze. Prawdopodobną przyczyną może być ogrzewanie budynków związane z mrozami.

Mróz trzyma i choć nie jest tak silny jak w I dekadzie miesiąca, to zima wciąż ma się bardzo dobrze. Środa i czwartek również będą mroźne, lokalnie prószyć może lekki, zanikający śnieżek.

Mróz trzyma bez przerwy już jedenastą dobę z rzędu i licznik bić będzie nadal, bo na początku tygodnia znów się ochłodzi. W polu geopotencjału widoczna jest fala długa sięgająca aż po północną Afrykę, fala wypełniona jest chłodnym powietrzem, stąd brak nadziei na zmianę. W dolnej troposferze od zachodu wbija się klin wyżu, który sięgnie nas już niebawem. W trakcie wieczornych i nocnych przejaśnień znów wystąpią spore spadki temperatury.

Zima nie odpuści jeszcze długo. I choć faktem jest, że mróz nieco zelżał, to jednak coś za coś - wieje porywisty wiatr, skutecznie obniżający temperaturę odczuwalną, pada także śnieg. Koniec tygodnia oczywiście z całodobowym mrozem, może prószyć śnieg, a dość silny, porywisty wiatr, występować będzie jeszcze w piątek.

Uwaga na niebezpieczne warunki pogodowe w Krośnie i powiecie. IMGW ostrzega o zamieciach i zawiejach śnieżnych.

Środa i czwartek w dalszym ciągu będą mroźne, dodatkowo wzrośnie prędkość wiatru i temperatura odczuwalna nadal będzie bardzo niska. Nie ma na razie najmniejszych szans na odwilż, a front atmosferyczny wędrujący przez Polskę w połowie tygodnia przyniesie słabe opady śniegu.

WIOŚ apeluje o ograniczenie przebywania na otwartej przestrzeni dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży, osób starszych i w podeszłym wieku, osób z chorobami układu oddechowego, ograniczenie znacznego wysiłku fizycznego, np. intensywnego treningu sportowego oraz ograniczenie wietrzenia mieszkań. Kierowców prosimy o rozważenie możliwości ograniczenie korzystania z samochodów prywatnych i w większym stopniu korzystanie z komunikacji masowej.

W poniedziałek (9 stycznia)  jest prognozowany dla Krosna bardzo zły indeks jakości powietrza (czyli najgorszy możliwy w kilkupunktowej skali, od bardzo dobrego do bardzo złego).

Zwolennicy mroźnych i śnieżnych zim wreszcie zadowoleni, pozostałym pozostaje zaś uzbroić się w cierpliwość, bo to jeszcze nie koniec mrozów (choć fakt, że nieco zelżeją) - cały przyszły tydzień bez wątpienia przyniesie kontynuację zimy.

Zaczęło do nas napływać mroźne, arktyczne powietrze, ciśnienie wzrasta, a mróz jest coraz silniejszy. Koniec tygodnia zapowiada się bardzo zimny, zarówno w ciągu dnia jak i nocami bez przerwy trzymać będzie kilkunastostopniowy mróz.

Silny mróz chwyci w drugiej połowie tygodnia, więcej szczegółów na ten temat w prognozie czwartkowej. W środku tygodnia za to czekają nas spore wahania ciśnienia, okresami porywisty wiatr i opady śniegu.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj