Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pogoda

Chłodniejsza niedziela to tylko krótki przerywnik, na początku tygodnia sięgnie nas wyż zbudowany z ciepłej masy powietrza. Już w poniedziałek temperatura wzrośnie, ale naprawdę ciepło zrobi się we wtorek, kiedy po południu zanotujemy nawet 18°C!

W końcówce tygodnia zrobi się chłodniej, w ciepłej masie powietrza pozostaniemy jeszcze tylko tej nocy. W nadchodzący weekend będzie trochę słońca, ale również znajdą się okresy pochmurne, w trakcie których możliwe będą opady.

Przez Polskę przebiega falujący front atmosferyczny, w środku tygodnia przemieści się on nieco na południowy wschód i przyniesie okresami opady deszczu. Wciąż utrzymywać się będzie nad nami ciepła masa powietrza, a więc, zgodnie z kalendarzem, temperatury będą wiosenne.

Od zachodu już nasuwa się front ciepły kolejnego niżu, dotrze on do nas w nocy, przynosząc opady deszczu. Front ten zepsuje nam pogodę w poniedziałek, we wtorek zaś pogoda trochę poprawi się.

Piątek zapowiada się przyjemnie do godzin popołudniowych włącznie, w trakcie pierwszej weekendowej nocy od zachodu nasuną się już chmury z opadami deszczu. Niestety, cały koniec tygodnia przeminie nam pod znakiem niżowej aury.

Nad Europą Zachodnią wyż, nad Morzem Norweskim i Skandynawią panują niże, a w ten sposób napływa do nas chłodne powietrze z północnego zachodu. W środę, a zwłaszcza w czwartek wzrośnie prędkość wiatru, odczuwalny on będzie zwłaszcza w ciągu dnia.

Pomimo dość wysokiego ciśnienia początek tygodnia nie będzie pogodny, czeka nas okres z dużym i całkowitym zachmurzeniem, a okresami może nawet słabo popadać. Temperatury będą niezbyt wysokie, ale mimo to nie spodziewamy się nawet nocnych przymrozków.

Napływa nieco chłodniejsze powietrze niż kilka dób temu i tak sytuacja utrzyma się w najbliższych dniach. Jako że będziemy w układzie niżowym, okresami możliwe będą opady.

W środę dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Śródziemnego, będziemy po chłodnej stronie jego frontu ciepłego. Środek tygodnia zapowiada się zatem z przewagą chmur.

Dziś (5.03) wieczorem nadejdzie front chłodny z opadami deszczu, jednak po jego przejściu nie ochłodzi się bardzo drastycznie - początek przyszłego tygodnia również z temperaturami wiosennymi. Będzie trochę chmur, trochę przejaśnień.

Pozostajemy w polarno-morskich masach powietrza, podobnie zakończy się bieżący tydzień, a więc możemy oczekiwać kontynuacji wiosennej aury. Utrzymywać się będzie jednak spory gradient ciśnienia, nie unikniemy zatem występującego okresami porywistego wiatru.

W środku tygodnia pozostaniemy w układzie niżowym. W środę przejdzie front chłodny z opadami deszczu, temperatura maksymalna będzie niższa niż we wtorek, wiatr osłabnie względem wtorku.

Zima opuściła nas na dobre i nie ma zamiaru wracać, na początku tygodnia znacząco ociepli się. Spory gradient ciśnienia wywoła jednak porywisty wiatr.

 

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij