Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region

Kolejne siedlisko bociana czarnego w Nadleśnictwie Rymanów. Chronionego ptaka zlokalizowali przyrodnicy z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. Leśnicy już wstrzymali wszelką działalność w pobliżu gniazda, obszar prawdopodobnie zostanie objęty ścisłą ochroną.

W związku z inwestycją "Przebudowa drogi powiatowej nr 1956R Zręcin - Wietrzno - Zboiska" krośnieńskie starostwo powiatowe informuje, że od 4 maja do 3 czerwca wyłączony z ruchu zostanie odcinek drogi powiatowej nr 1956R od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2003R Równe (Kopalnia) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1992R Kobylany - Wietrzno.

Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. O tym w sobotę motocykliści stowarzyszeni w "Sherwood Riders" przypominali kierowcom. W akcji w ramach "Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie" pomagali policjanci.

Film z Miejsca Piastowego stał się internetowym i medialnym przebojem. W Internecie nagranie zobaczyło już ponad milion użytkowników. O strażackiej tradycji z Miejsca Piastowego mówiły i pisały ogólnopolskie media.

Pierwszego kwietnia we Wrocance wybuchł pożar budynku w gospodarstwie starszego małżeństwa. Pożar spowodował duże straty, spłonęły wszystkie elementy drewniane i przechowywane w budynku przedmioty. Na szczęście ktoś dostrzegł ludzi w potrzebie i na pomoc nie trzeba było długo czekać.

Do 31 maja będzie zamknięty 740-metrowy odcinek drogi w Iwoniczu na trasie Iwonicz - Rogi. Utrudnienia są związane z inwestycją prowadzoną przez powiat krośnieński.

Ponownie poświęcono urnę z ziemią katyńską, która jest umieszczona przy pomniku Ofiar Katynia przed starostwem powiatowym w Krośnie. Poprzednia urna została skradziona. Obchody zgromadziły parlamentarzystów, władze powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna, wójtów, burmistrzów, księży, służby mundurowe, przedstawicieli Związku Sybiraków, AK, kombatantów, dyrektorów szkół i innych jednostek oraz mieszkańców.

Na okres Świąt Wielkanocnych Telewizja Rzeszów przygotowała dla widzów z regionu specjalny program. Na antenie regionalnej będzie można zobaczyć m.in. największe na Podkarpaciu Misteria Męki Pańskiej, relację z XXIII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej oraz premierowe filmy zrealizowane w ramach Podkarpackiej Agencji Filmowej. W Wielkanoc TVP3 Rzeszów będzie transmitować mszę rezurekcyjną z Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie.

Uwaga kierowcy. Rusza przebudowa drogi powiatowej Zręcin - Wietrzno - Zboiska. O utrudnieniach informuje Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Burmistrz Kołaczyc rozpoczęła dwie sprawy sądowe (karną i cywilną) przeciwko jednej z radnych tej gminy. Jakie są granice oceny i krytyki władzy przez opozycję? Czy i kiedy debata publiczna z gminy powinna być przenoszona na salę sądową?

Jakie są te nowe formularze? Bardziej czytelne i mniej w nich pisania. Tak po pilotażu prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmiany ocenili klienci. W kwietniu uproszczone formularze wejdą do użytku w całym kraju.

Ponad dziesięcioro uczniów ze szkół w gminie Korczyna uhonorowano stypendiami za wybitne osiągnięcia w nauce.

Po wyroku sądu administracyjnego w Jedliczu wprowadzono pełną jawność nagród wypłacanych urzędnikom. Zestawienie nie tylko udostępniono dziennikarzom, ale i opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej, do którego dostęp ma każdy mieszkaniec.

 

Wasze opinie

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij