Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region

W 2016 roku kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich wyniosła 203,8 mln zł. Rok wcześniej była to kwota o 8 mln zł mniejsza i wyniosła 195,8 mln zł.

12 lutego 2017 108 urodziny obchodziła Katarzyna Moroń. Solenizantka jest najstarszą osobą w gminie Dukla, jedną z najstarszych w województwie podkarpackim i w Polsce.

W województwie przeprowadzono badanie liczby osób bezdomnych. Znane są już wyniki. Na Podkarpaciu jest 1 090 osób bez stałego miejsca pobytu i dachu nad głową. W Krośnie odnaleziono 3 osoby. Działania związane z jego realizacją na terenie województwa koordynował wojewoda.

"Made in Podkarpackie" - Stowarzyszenie "Pro Carpathia", uruchomiło e-sklep oferujący produkty z naszego regionu! To kolejne przedsięwzięcie promujące klaster Podkarpackie Smaki i ekologiczną żywność.

Na ostatniej sesji rady powiatu krośnieńskiego (6.02) wybrano nowego przewodniczącego rady, którym został Kazimierz Gładysz. Na tej samej sesji ślubowanie złożył nowy radny powiatu.

W Starostwie Powiatowym w Krośnie działa już Elektroniczna Tablica Ogłoszeń (ETO), która docelowo ma zastąpić papierowe tablice ogłoszeniowe. Tablica znajduje się na pierwszym piętrze, w holu urzędu, obok portierni.

12 lutego Dwór Kombornia zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się między godz. 12 a 17. Wstęp wolny!

Dwie ważne inwestycje w Iwoniczu-Zdroju wypadły z budżetu. To efekt głosowania radnych z Lubatowej i radnych PiS. Chodzi o projekty, które miały podnieść atrakcyjność uzdrowiska dla turystów.

Premier Beata Szydło 25 stycznia odwołała Witolda Lechowskiego z funkcji wicewojewody Podkarpackiego. Nie ma jeszcze decyzji dotyczącej powołania nowej osoby na to stanowisko.

Od 30 stycznia do 28 kwietnia na Podkarpaciu zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Obowiązek ten dotyczy w tym roku ponad 16 tys. osób.

Komisje w Parlamencie Europejskim wybierają swoje kierownictwo. 25 stycznia swoje prezydium wybrała Komisja Transportu i Turystyki, w której przez kolejne 2,5 roku europoseł Tomasz Poręba będzie kontynuował pracę na stanowisku wiceprzewodniczącego.

28 i 29 stycznia w TVP3 kolejna odsłona programu "Zima w regionach" z Podkarpacia. Tym razem jego gospodarze, Ilona Małek i Marcin Pawlak będą zachęcać do aktywnego wypoczynku w Dukli i okolicach. W programie m.in. narty, łyżwy, wycieczki ścieżkami turystycznymi i rozmowy o bezpieczeństwie na stoku.

Punkty bezpłatnej pomocy prawnej działają w starostwie powiatowym oraz w siedzibach gmin Dukla, Jedlicze i Rymanów. Oferta skierowana jest np. do kobiet w ciąży, seniorów, młodzieży i poszkodowanych katastrofami naturalnymi. Zobacz, czy Tobie przysługuje pomoc prawna oraz gdzie i kiedy z niej skorzystać.

 

Wasze opinie

TEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ!

HITY, MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj
Zamknij