Pięć Pucharów Dla BUDO

W dniu 29 maja odbył się IX Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin, który patronatem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Karate „YOKOZUNA” w Nowym Targu, prowadzone przez Mistrzynię Świata, sensei Ewę Pawlikowską 3 dan. Wzięło w nim udział 10 ośrodków i 201 zawodników. Sędzią głównym zawodów był sensei Roman Kęska 4 dan - Branchief.

W turnieju tym zadebiutowało kilku zawodników KKS BUDO. Wszyscy zawodnicy spisali się wyśmienicie, prezentując wysoki stopień wyszkolenia, zdobyli 5 pucharów w 8 startach.

Monika Lipka - debiut w kata - 2 miejsce, Diana Hejnar - debiut w kata - 3 miejsce, Adam Bożętka - debiut w kumite seniorów - pomimo krótkiego stażu treningowego prezentował różnorodne techniki, w tym wysokie kopnięcia, zajął 3 miejsce. Jego brat, Grzegorz, kolejny raz udowodnił, że systematycznie się rozwija i reprezentuje coraz wyższy poziom, wywalczył 3 miejsce. Filip Szeller w ładnym stylu wystartował w kata, zajmując 1 miejsce.

W zawodach startował Michał Giergowski. Niestety, pomimo ładnej postawy przegrał walkę. W kumite debiutował również senior Grzegorz Markuszka, który mając kilkumiesięczny staż treningowy dominował nad przeciwnikiem, zdołał on jednak trafić Grzegorza w głowę i zdobył w ten sposób przewagę. Na uznanie zasługuje również postawa debiutanta Adriana Lenika, który stoczył zaciętą walkę z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Zawodnikom sekundował sempai Piotr Jamróg a w zawodach sędziował sensei Krzysztof Jakubowicz.

Biorąc pod uwagę, iż były to głównie pierwsze starty w zawodach z przeciwnikami o wieloletnim stażu treningowym i wysokim poziome, należy uznać, iż jest to duży sukces zawodników.