Dobry mecz. Przegrana w ostatnich sekundach [ZDJĘCIA]

Dobry mecz. Przegrana w ostatnich sekundach [ZDJĘCIA] Fot. Łukasz Jaracz

Drużyna z Gdyni przerwała passę pięciu zwycięstw z rzędu krośnieńskich koszykarzy. W ostatnich sekundach meczu zwycięstwo Miastu Szkła wyrwali zawodnicy Asseco Gdynia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 79:80.

Na stronie Polskiej Ligi Koszykówki czytamy:

Po wyrównanym początku spotkania lekką przewagę zaczęła zdobywać drużyna z Krosna. Dzięki trafieniom Dino Pity i Chrisa Czerapowicza było już 15:8. Dość szybko gdynianie potrafili zbliżyć się na zaledwie punkt m.in. po trójce Filipa Puta, ale później gospodarze ponownie odskakiwali. Głównie dzięki Royce’owi Woolridge’owi Miasto Szkła wygrywało po pierwszej kwarcie 24:18. W kolejnej części meczu przewaga zespołu trenera Michała Barana wzrosła nawet do 12 punktów dzięki rzutom Seida Hajricia i Kareema Maddoxa. Straty zmniejszał nie kto inny jak Krzysztof Szubarga, ale jego wyczyny nie wystarczały na rozkręcającego się Dariusza Oczkowicza. Po późniejszych akcjach Hajricia i Maddoxa było nawet 43:28. W końcówce pierwszej połowy kilka rzutów trafili jeszcze Marcel Ponitka i Filip Matczak, ale to krośnianie wygrywali 10 punktami.

Mimo rzutów Krzysztofa Szubargi i Piotra Szczotki na początku trzeciej kwarty to Miasto Szkła pozostawało na wysokim prowadzeniu. Po trójce Dariusza Wyki było 58:46 dla gospodarzy. Krośnianie kontrolowali wynik, choć dzięki rzutom wolnym Szubargi po 30 minutach rywalizacji wygrywali już tylko ośmioma punktami. Trójki Marcela Ponitki, Przemysława Żołnierewicza i Szubargi zbliżyły Asseco do stanu 64:63 na początku ostatniej kwarty. Później na trafienie Czerapowicza odpowiedział jeszcze raz Ponitka i mieliśmy remis! Asseco potrafiło wychodzić nawet na prowadzenie, a sytuację Miasta Szkła musiał ratować Czerapowicz. Jeszcze na minutę przed końcem gospodarze prowadzili trzema punktami, ale później dwa rzuty wolne wykorzystał faulowany Szubarga. W kolejnej akcji krośnianie zanotowali stratę, a Przemysław Żołnierewicz dobił niecelny rzut Szubargi i tym samym został bohaterem spotkania. Asseco wygrało 80:79!

Krzysztof Szubarga był najlepszym zawodnikiem gości - zdobył 24 punkty i dziewięć asyst. 16 punktów dołożył do tego Marcel Ponitka. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Chris Czerapowicz z 15 punktami i sześcioma zbiórkami.

Miasto Szkła Krosno - Asseco Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)

Miasto Szkła Krosno: Czerapowicz 15, Maddox 12, Wyka 10, Hajrić 9, Oczkowicz 9, Woolridge 8, Dłuski 8, Pita 5, Bręk 3, Rduch.

Asseco Gdynia: Szubarga 24, Ponitka 16, Matczak 10, Szczotka 10, Żołnierewicz 10, Put 8, Witliński 2, Konopatz, Jankowski, Czerlonko.