Gładkie zwycięstwo MOSiR-u

Chyba żaden z przybyłych w środę 9 lutego na krośnieńską halę kibiców nie spodziewał się tak gładkiego zwycięstwa podopiecznych Ryszarda Żmudy. Po kilku minutach Krośnianie prowadzili już 13:5, jednak goście wykorzystali nieuwagę naszych zawodników niwelując straty do 1 punktu (13:12). Dzięki kolejnym celnym rzutom MOSiR odskoczył ponownie na kilka punktów, ostatecznie wygrywając 1 odsłonę 26:19.

Trener Krośnian w pojedynku z MKS-em wpuścił na parkiet mniej wykorzystywanych w ostatnich meczach zawodników jak: Michał Kaczmarek oraz "Emil" - Sebastian Kamiński. Obaj zawodnicy grali dynamicznie i co najważniejsze skutecznie.

Drugą odsłonę meczu wygrali Krośnianie 23:15 i na przerwę schodzili z 15 punktową przewagą (49:34). W 3 kwarcie Ryszard Żmuda wpuścił zawodników pierwszej "5" i z minutę na minutę drużyna MOSiR-u powiększała przewagę nie pozostawiając większych złudzeń rywalowi. Ta część spotkania Krośnianie wygrali 23-7 i było już niemal pewne, że nie przegrają dzisiejszego meczu. Ostatnia kwarta to tylko formalność, MOSiR prowadził w niej już 39 punktami (84:45) ostatecznie gromiąc MKS Limanowa 94:56 (26:19, 23:15, 23:7, 22:15).

W drużynie gości tylko znany krośnieńskim kibicom, Andrzej Peciak, nawiązywał walkę z naszymi zawodnikami, pozostali zawodnicy gości byli tylko tłem. Wśród podopiecznych Ryszarda Żmudy bardzo dobre spotkanie zagrał Dariusz Oczkowicz trafiając 8 z 9 oddanych rzutów z dystansu w tym 3 rzuty z linii 6,75. Najlepsze swoje spotkanie w obecnym sezonie rozegrał jedyny wychowanek MOSiR-u Sebastian Kamiński zdobywca 17 punktów. Więcej minut rozegrał w tym spotkaniu także Michał Kaczmarek, który przebywał na boisku niemalże 25 minut, zdobywając 14 punktów. Bardzo pracowicie pod koszem zagrał Łukasz Fąfara który zebrał aż 11 piłek najwięcej z wszystkich zawodników w tym spotkaniu.

To jaką przewagę mieli w dniu dzisiejszym Krośnianie nad rywalem obrazują statystki, w których aż 8 z 10 naszych zawodników osiągnęło eval 10 lub wyższy. Eval całej druzyny to 122 dla porównania zespół gości 44.