Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Wielka Gala Koszykówki 2009

Crazy Dunkers w show dla krośnian2500 kibiców przybyło do Krosna na wielkie i wyjątkowe widowisko - Galę Koszykówki. Poza świetnym meczem i masą prezentów dla kibiców, gościliśmy rewelacyjną grupę koszykarskich kaskaderów z Francji - Crazy Dunkers.Uczniowie z pięciu krośnieńskich szkół mieli okazję zmierzyć się z koszykarzami Anwilu w formie sparingu przed meczem.

Do każdej ze szkół trafiły prezenty ufundowane przez Polską Ligę Koszykówki, Polski Związek Koszykówki, firmę Spalding i Anwil Włocławek.

Krosno to bardzo ładne miejsce, I-ligowy zespół, który jest liderem tabeli, świetna hala i wspaniała atmosfera podczas meczu – to był doskonały pomysł, żeby mecz z serii „Gala Koszykówki” rozgrywać właśnie tutaj – mówił prezes Polskiej Ligi Koszykówki, Janusz Wierzbowski.

Image

Czuliśmy się tutaj jak u siebie. Perfekcyjnie zorganizowana impreza i niesamowite show grupy Crazy Dunkers. Fajnie, że mogliśmy wziąć w tym udział. Nie wspominając już o treningu z dziećmi - podsumował rozgrywający reprezentacji Łukasz Koszarek.

Image

Między  pierwszą a drugą kwartą rozegrano konkurs trójek, w którym wzięli udział bracia Andrzej i Piotr Pluta – wygrał reprezentant Anwilu Włocławek. Starszy z braci stanął do rywalizacji w rzutach wolnych z kibicem Michałem, który zwyciężył w konkursie rzutów do kosza dla fanów. Ostatecznie lepszy okazał się Michał trafiając jeden rzut wolny. Andrzej Pluta nie trafił żadnego - trzeba jednak podkreślić, że rzucał z zawiązanymi oczami.

W przerwie spotkań do kibiców trafiało wiele prezentów ufundowanych przez Polską Ligę Koszykówki i firmę Spalding. M. in. były to koszulki, w tym te reklamujące mistrzostwa Europy koszykarzy – EuroBasket 2009 w Polsce, czapeczki i plecaki reprezentacji Polski, a także 18 piłek do koszykówki.

Fantastyczne dwudziestominutowe show grupy Crazy Dunkers rozgrzało kibiców podczas jednej z przerw meczu. Wykonywali oni niesamowite ewolucje nad obręczami w rytm muzyki, wykorzystując w tym celu trampoliny. Jesteśmy czwartym miastem w Polsce, które mogło gościć tę światową formację akrobatyczną.

Gala została połączona z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Polska Liga Koszykówki, Anwil Włocławek, MOSiR Krosno i firma Spalding na rzecz WOŚP przekazały piłkę z podpisem Marcina Gortata, naszego jedynego reprezentanta w NBA, piłkę z sygnaturami zawodników MOSiR-u Krosno, a także oryginalną koszulkę Anwilu Włocławek z podpisami wszystkich zawodników i trenerów.

Image

W czasie meczu zawodnicy pierwszoligowego MOSiR-u Krosno starali się dotrzymać kroku bardziej utytułowanemu rywalowi, ale ostatecznie to Anwil wygrał, a ostateczny wynik to 92:57. Podczas jednej z akcji kontuzji nabawił się zawodnik Stipe Modrić. Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja i jak długo Spite będzie musiał pauzować.