Koszykówka: MKS Budimpex Polonia Przemyśl - MOSiR Krosno

W niedzielę, 20 listopada, w przemyskiej hali sportowej odbył  mecz derbowy, w którym zmierzyły się drużyny tegorocznych beniaminków I ligi koszykówki mężczyzn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Warto nadmienić, iż Dariusz Oczkowicz został wybrany do „pierwszej piątki X kolejki” przez redakcję serwisu PolskiKosz.pl.

W pierwszych piątkach na boisko wyszli: Przewrocki, Mazur, Mikołajko, Miszczuk oraz Musijowski (MKS), a także Partyka, Oczkowicz, Pluta, Kamecki i Piotrkowski.

Wynik meczu otworzyli gospodarze, którzy po celnym rzucie Miszczuka prowadzili 2:0. To jednak goście wypracowali sobie kilkupunktową przewagę na samym początku spotkania. Punktowali m. in. Partyka i Kamecki, jednak gospodarze nie pozostawali dłużni i na własnym parkiecie również prezentowali skuteczne akcje. Po celnym rzucie za trzy punkty Tomasza Przewrockiego na tablicy widniał remis 11:11. W chwilę później to „Przemyskie Niedźwiadki” zaczęły powiększanie swojej przewagi. W pewnym momencie prowadziły już 25:15, jednak pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 26:20.

Początek drugiej kwarty to przede wszystkim konsekwentne odrabianie strat przez krośnian. Kolejne „oczka” notowali Partyka oraz Pluta. W piętnastej minucie meczu to biało-zieloni wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Szybko je jednak utracili. W drużynie gospodarzy skutecznie punktowali Musijowski oraz Mikołajko. Po pierwszej połowie było 46:38.

W trzeciej części spotkania niemal bez przerwy to gospodarze byli na prowadzeniu. Wówczas wśród przemyślan najbardziej widocznym zawodnikiem na boisku był Miszczuk, który na przemian mylił się i punktował, a także notował przewinienia. Biało-zieloni często stawali na linii rzutów wolnych. Po trzydziestu minutach gry gospodarze prowadzili pięcioma punktami.

W ostatniej kwarcie nic się już nie zmieniło – krośnianie nie zdołali odrobić strat i wyjść na prowadzenie. Wręcz przeciwnie:  . Dzięki skutecznym akcjom Musijowskiego, Machowskiego i Mazura, Polonia powiększyła swoją przewagę. Spotkanie zakończyło się rezultatem 86:77. Dla przemyślan było to czwarte zwycięstwo, dla krośnian dziewiąta porażka.

Polonia: Mazur 17, Przewrocki 16, Musijowski 14, Miszczuk 13, Mikołajko 12, Pydych 6, Sołtysiak 4, Machowski 2;
MOSiR: Oczkowicz 24, Pluta 18, Kamecki 13, Piotrkowski 13, Partyka 7, Gawrzydek 2;

MKS Budimpex Polonia Przemyśl - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 86:77 (26:20, 20:18, 22:25, 18:14)