Koszykówka: MOSiR Krosno - PTG Sokół Łańcut

W sobotę (7.01), w ramach trzeciej kolejki rundy rewanżowej, w krośnieńskiej hali odbył się derbowy mecz, w którym przeciwnikiem biało-zielonych byli zawodnicy PTG Sokoła Łańcut. Goście wyszli z tego pojedynku zwycięsko, pokonując MOSiR 75:53. Dzięki temu zapewnili sobie prowadzenie w ligowej tabeli, ekipa z Krosna plasuje się na przedostatniej pozycji.

W pierwszych piątkach na boisku pojawili się: Partyka, Oczkowicz, Nowak, Pluta i Kamecki (MOSiR) oraz  Fortuna, Pisarczyk, Chromicz, Szurlej i Wilczek.

Na początku spotkania z lepszej strony pokazali się gospodarze. Pierwsze punkty zdobył Kamecki, po chwili wtórował mu Partyka. Krośnianie prowadzili 4:0, kiedy to oczka zapisał na swoim koncie Wilczek. Po celnych rzutach wolnych w wykonaniu Fortuny łańcucianie doprowadzili do remisu. Wtedy rozpoczęła się konsekwentna gra punkt za punkt ze strony obu ekip. Dopiero nieco ponad trzy minuty przed syreną goście zaczęli powiększać swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie biało-zieloni przegrywali już 13:22.

Początek drugiej części spotkania to nieskuteczna gra z obu stron. W kosz nie mógł wstrzelić się debiutujący w biało zielonych barwach Nowak, zza linii 6,75m nie trafił Oczkowicz, a Piotrkowski spudłował dwa rzuty wolne. W drużynie gości mylili się m.in. Pisarczyk i Bogdanowicz. Złą passę przełamał Fortuna, w krośnieńskiej drużynie celnym trzypunktowym rzutem popisał się kapitan drużyny – Pluta. W pewnym momencie przewaga gości sięgała dwunastu punktów, jednak zawodnicy MOSiR-u przystąpili do odrabiania strat. Po dwudziestu minutach gry gospodarze tracili do swoich rywali już tylko cztery punkty (30:34).

Po przerwie to łańcucianie dominowali na parkiecie. W krótkim odstępie czasu wykonali pięć celnych trafień zza linii 6,75m, dzięki którym wypracowali sobie przewagę, pozwalającą im na luźną grę. Po celnych rzutach Hałasa i Bogdanowicza Sokoły prowadziły już 53:32. W szeregach biało-zielonych za dwa punkty trafiali m.in. Pieloch i Partyka, jednak to nie wystarczyło, by odrobić straty. Po trzydziestu minutach podopieczni trenera Kaszowskiego prowadzili dwudziestoma punktami (62:42).

W ostatniej kwarcie łańcucianie zdołali powiększyć swą przewagę o kolejne sześć oczek, m. in. dzięki skutecznej grze Szurleja. Derbowy pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości. Po czterdziestu minutach spotkania na tablicy widniał wynik 53:75.

MOSiR Krosno: K. Kamecki 16, R. Partyka 10 (1), D. Pieloch 7, P. Pluta 6 (1),D. Oczkowicz 4, S. Nowak 4, M. Nitsche 4, S. Kamiński 2, M. Piotrkowski 0

Sokół Łańcut: J. Szurlej 15 (1), M. Wilczek 14 (1), P. Bogdanowicz 14 (2), P. Hałas 12 (2), T. Fortuna 11 (1), W. Pisarczyk 9, P. Buszta 0, I. Chromicz 0, J. Balawender 0, P. Jeger 0