Pogodna sobota na wyścigu w Załużu

Piękna pogoda, oraz zacięta rywalizacja - tak wyglądała sobota w Załużu. Już od pierwszych podjazdów treningowych kierowcy 36 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego dostarczyli kibicom wiele emocji. Już podczas pierwszego podjazdu treningowego doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Zawodnik z numerem startowym 101 Martin Rondik, jadący Lancerem wypadł z trasy. Zawodnik na skutek lekkich obrażeń został przewieziony do szpitala w Sanoku.

Niekwestionowanym liderem sobotnich przejazdów był Andrej Krajci w Formule Lola 96.  Kierowca za każdym podjazdem osiągał najlepsze czasy w stawce, mało tego udało mu się pobić rekord trasy. Mariusz Stec, który zapewnił już sobie tytuł Mistrza Polski 2010 zajął drugą pozycję w generalce, tym samym osiągną najlepszy jak do tej pory w kategorii samochodów turystycznych czas 2.29.651.

Trzecie miejsce wywalczył Paweł Dytko, który ma szanse zdobyć tytuł drugiego Wicemistrza Polski.  Paweł wyprzedził na mecie Igora Drotara i Aleksandra Michałowskiego.

W grupie N najlepszy okazał się Mistrz Europy Peter Jurena, który wyprzedził Mistrza Polski Grzegorza Dula o 1,6 sekundy.  Drotar okazał się lepszy od Papamichalisa  i Szymona Piękosia w Grupie A, natomiast Jerzy Gołębiowski wyprzedził Wojtka Koczeskiego i Piotrka Leksyka i tym samym okazał się najlepszy w kategorii samochodów historycznych.

Dzisiaj rozgrywa się kolejna, a zarazem ostatnia w tym sezonie runda GSMP. Liczymy, na jeszcze większe emocje.