Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Toruń pokonał Karpaty

Toruń pokonał Karpaty Fot. Łukasz Jaracz

Za nami drugi pojedynek seniorek zespołu Karpat Krosno w rozgrywkach I ligi kobiet w sezonie 2014/2015. Tym razem podopieczne Dominika Stanisławczyka przegrały z rywalkami z Torunia 2:3.

W pierwszej kolejce rywalki krośnianek - podobnie jak nasz zespół - zwyciężyły pewnie za trzy punkty. Ekipa Mariusza Soi przed tygodniem wygrała z ekipą KS JB PLKS Pszczyna 3:0. Zespół Budowlanych Toruń w poprzednim sezonie wraz z Karpatami Krosno należał do ścisłej czołówki rozgrywek na zapleczu ORLEN Ligi. To wszystko zapowiadało wielkie emocje w sobotniej konfrontacji.

Wygrana 25:23 w pierwszym secie dodała pewności siebie ekipie Budowlanych. Pomimo usilnych starań, druga partia również zakończyła się porażką Karpat Krosno (21:25). Trzeci set to wygrana naszych zawodniczek 25:22, kolejna to 25:23 dla naszej ekipy. Torunianki poprawiły grę i zwyciężyły w tie-breaku 15:11.

Po spotkaniu kilka słów powiedziała nam Paula Słonecka, przyjmująca ekipy PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno: - Spotkanie było bardzo wyrównane, co widać nawet po wynikach w poszczególnych setach. Mecz był bardzo ciężki dla obu drużyn. Myślę, że zabrakło nam spokoju i "zimnej głowy" w ważnych momentach, ale to zawsze będzie charakteryzować młody zespół taki jak nasz.

W trzeciej kolejce nasze seniorki czeka ciężki pojedynek w Sulechowie, gdzie podejmiemy zespół MLKS Roltex Zawisza.

• autor: Redakcja