Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

III miejsce PWSZ w piłce halowej kobiet

PWSZ Krosno zajął III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski Województwa Podkarpackiego w piłce halowej kobiet. Krośnianki, w meczach grupowych, podejmowały PWSZ Tarnobrzeg oraz PWSZ Jarosław.

alt

Pierwszy mecz grupowy rozgrywał się między PWSZ Krosno a PWSZ Jarosław. Przez pierwszą część meczu to dziewczyny z Jarosławia kontrolowały przebieg spotkania i na przerwę schodziły z jednobramkową stratą. Po przerwie gra wyglądała zupełne inaczej. Krośnianki zaczęły dominować na boisku, w wyniku czego udało im się strzelić dwie bramki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Reprezentantki PWSZ wygrały to spotkanie 2:1.

Inaczej było już w następnym meczu PWSZ Krosno. Od początku spotkania krośnianki dyktowały swoje warunki gry i pewnie wygrały wynikiem 4:0.

Krosno awansowało do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Drużyna z Krosna miała zmierzyć się z Uniwersytetem Rzeszowskim. Zwycięzca tego spotkania zapewniał sobie grę w meczu finałowym. Pierwsza część spotkania była zdecydowanie na stronę PWSZ - to on schodził na przerwę z dwubramkową przewaga (2:0). Gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do finału, coś przystawiło. Dziewczyny z Rzeszowa utrzymywały się przy piłce, konstruowały akcje, z których udało się strzelić im trzy bramki i wywalczyć grę w finale zawodów. Po przegranym meczu Krośniankom został do rozegrania mecz o III miejsce, które pozwala im na grę w dalszej fazie AMP. PWSZ Krosno ponownie podejmował PWSZ Jarosław, z którym rozgrywał wcześniej mecz w fazie grupowej. W tym, jak i poprzednim meczu, Krośnianki pokazały, że tego dnia są w bardzo dobrej dyspozycji i wygrywają wynikiem 5:0. Ostatecznie PWSZ Krosno zajął III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski Województwa Podkarpackiego.

Skład: Ula Buczek (kapitan drużyny), Beata Przybyła, Paulina Płońska, Katarzyna Mitowaj, Aneta Soczek, Justyna Lachowska, Katarzyna Strycharz, Karolina Adamek, Patrycja Żebracka, Sylwia Szwerc. Trenerzy: Maciej Huzarski i Zbigniew Barabasz.