Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/sport/2010/03/16/a

Wschód lepszy od Zachodu

Drużyna Wschodu wygrała, rozgrywany w Krośnie, Mecz Gwiazd I Ligi. Przed spotkaniem, z rąk prezesa Polskiego Związku Koszykówki Romana Ludwiczuka, odznaki i wyróżnienia otrzymali działacze, trenerzy oraz prezydenci miast, zasłużeni dla rozwoju koszykówki na Podkarpaciu. Podczas całego spotkania zawodnicy pokazywali próbki swoich umiejętności.

Wynik spotkania otworzył Weatherspoon (MKS Znicz Basket Pruszków), indywidualną akcją za dwa punkty. Kolejną efektowną akcją popisał się Daniel Wall (ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź), który popisał się widowiskowym  wsadem, po asyście Piotra Pluty. Celne oko pokazali Bartosz Krupa (ASK KS Siarka Tarnobrzeg) i Hubert Mazur (KS Spójnia Stargard Szczeciński), trafiając zza linii 6,25m. Kwarta zakończyła się wynikiem 27:24 dla Wschodu.

W przerwie meczu, po I kwarcie, ogłoszono wyniki I Plebiscytu Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Podkarpackiego Trójmiasta. Zwycięzcą okazał się Dariusz Oczkowicz (Delikatesy Centrum PBS MOSiR Krosno), który wyprzedził swojego kolegę z drużyny, Piotra Plutę. Nagrody odebrali z rąk prezydentów oraz burmistrzów Podkarpackiego Trójmiasta (Jasło, Krosno i Sanok). Krótkie przerwy w spotkaniu umilały zaś występy cheerleaderek z Gimnazjum numer 3 w Krośnie. Nie zabrakło również konkursów zorganizowanych z myślą o kibicach. Sporo uśmiechu wzbudził ten zorganizowany dla najmłodszych fanów koszykówki. Jego uczestnicy, w jak najszybszym czasie, musieli założyć stroje meczowe i trafić piłką do kosza. Najszybszy okazał się najmłodszy Michał z Krosna. Kilka chwil później, w konkursie rzutów z wyskoku, zwyciężył inny mieszkaniec Krosna, Mateusz.

Kwarta druga rozpoczęła się od doprowadzenia do remisu 29:29. W kolejnych minutach Zachód objął prowadzenie. Drużyna z Zachodu oddała w tej części spotkania 5 celnych rzutów za 3 punkty. Lecz najbardziej efektywną  "trójką" była  ta zdobyta przez Mateusza Ponitka (Tempcold AZS Politechnika Warszawska), który wraz z dźwiękiem syreny kończącej kwartę, trafił z połowy boiska.

{gallery}sport/2010/03/16/a{/gallery}

W przerwie spotkania niezwykle widowiskowo wypadł, trwający blisko 10 minut, pokaz grupy SLAM NATION. Nazywany ojcem chrzestnym wsadów Kadour „Zianimal” Ziani (175 cm wzrostu i 148 cm wyskoku) wykonał niemal wszystkie swoje popisowe numery. Towarzyszyło mu 4 dankerów z Polski, którzy popisywali się efektownymi wsadami. W najciekawszej próbie Ziani przeskoczył przez wszystkich członków swojego zespołu oraz najmłodszych kibiców a także kopnięciem nogi  wybił piłkę, zamocowaną pomiędzy koszem a obręczą.

Muzyka, towarzysząca spotkaniu, cały czas rozkręcała publiczność. W III kwarcie do zabawy dołączyli sędziowie. W końcowych minutach uczestniczyli w akcjach zawodników, powodując radość zawodników i kibiców. Żaden z nich nie pokusił się o zdobycie punktu, lecz zanotowali asysty. Spiker podkręcał atmosferę np. obietnicą zdobycia 3 punktów, jeśli akcja 2 punktowa będzie przeprowadzona bez kozła.

W przerwie rzucono piłeczki tenisowe w publiczność, losując kibiców do kolejnego konkursu. Wygrywał ten kibic, który trafi najpierw z linii 6,25m, a jeśli nie było nikogo takiego, to z linii rzutów osobistych. W pierwszej próbie nikt nie zaliczył "trójki", dlatego uczestnicy przeszli na linie "osobistych". Jako pierwszy rzucał najmłodszy z zawodników, który trafił. W tym momencie spiker zaczął się wygłupiać i  "przeszkadzać" innym, aby najmłodszy uczestnik konkursu "mógł wygrać".

Ostatnia kwarta przebiegała podobnie jak poprzednie. Walka o wynik rozpoczęła się na kilka akcji przed zakończeniem spotkania, kiedy to na tablicy widniał remis 98:98. Popisowy rzut za 3 punkty oddał Bartosz Krupa i dał prowadzenie Wschodowi. Zachód, na 20 sekund przed końcem, faulami próbował odebrać piłkę.

MVP spotkania otrzymał Michał Jankowski z Tempcoldu AZS Politechnika Warszawska. Konkurs rzutów za 3 punkty wygrał Mateusz Ponitka (Tempcold). Najlepszym dankerem spotkania okazał się Maciej Piątek (Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno).

Wschód - Zachód 101:100 (25:24, 24:28, 36:28, 14:20)

Wschód: Daniel Wall 12, Janavor Weatherspoon 12, Piotr Pluta 10, Bartosz Krupa 8, Piotr Miś 0, Michał Jankowski 21, Mateusz Ponitka 15, Tomasz Pisarczyk 8, Łukasz Kwiatkowski 7, Bartosz Dubiel 6, Karol Szpyrka 2, Dariusz Oczkowicz 0.

Zachód: Tomasz Wojdyła 16, Hubert Mazur 7, Marek Piechowicz 7, Marcin Sterenga 7, Łukasz Pacocha 5, Mateusz Jarmakowicz 16, Marcin Salamonik 11, Radosław Basiński 9, Grzegorz Mordzak 8, Łukasz Szczypka 7, Marcin Flieger 5, Piotr Hałas 2.