Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przed nami jeszcze środa z cyrkulacją północną, która znużyła nas chłodem, utrzymując się przez większość maja i pierwsze dni czerwca. Upalne powietrze zwrotnikowe pozostaje zepchnięte daleko na południe i płynie nad Afryką, ale wystarczy zmiana kierunku napływu na południowo-zachodni, aby ociepliło się choć trochę. W czwartek po południu temperatura nareszcie przekroczy 20°C, osiągając lokalnie 21°C. Ciśnienie będzie spadać.

REKLAMA
4 ule i niemal 200 tys. pracowitych pszczół od ponad roku tworzą Pasiekę na dachu VIVO! Krosno. Pod czujnym okiem Pana Marka Barzyka - jednego z najbardziej doświadczonych pszczelarzy w Polsce, Centrum Handlowe rozpoczęło właśnie kolejny sezon pszczelarski. Ubiegłoroczne zbiory były bardzo obfite, dzięki czemu udało się rozdać klientom 400 słoików pysznego miodu. VIVO! Krosno liczy, że obecny sezon będzie równie udany.

Prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu i podmycie korzeni doszło do powalenia drzewa przy pomniku przyrody "Bełkotka" w Iwoniczu-Zdroju. Zniszczona została drewniana altana. Do niecodziennego i zupełnie nieoczekiwanego zdarzenia doszło w niedzielę, 31 maja.

W XXI wieku jeszcze tak chłodnego maja nie mieliśmy. Średnia temperatura tegorocznego wyniosła w Krośnie 10,8°C. Aby znaleźć chłodniejszy od niego, trzeba się cofnąć... aż o 29 lat, czyli do roku 1991. W 2020 roku, po raz pierwszy od trzech lat, mieliśmy majowe przymrozki. Mieliśmy jeden dzień gorący, 200 słonecznych godzin i 26 dni z porywistym wiatrem. W maju 2020 zanotowano opad w wysokości 142,5 litra na metr kwadratowy, co stanowi ponad 150% normy wieloletniej. Zachęcamy do lektury o majowej pogodzie w Krośnie i nie tylko.

Minął rok od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Europoseł Bogdan Rzońca odniósł sukces w tych wyborach dzięki tysiącom głosów oddanych przez mieszkańców Podkarpacia.

Pijany 34-latek pędził ul. Podkarpacką 119km/h. Alkomat wskazał 1,8 promila w organizmie mężczyzny. 49-letni mężczyzna nie zapanował nad swoim Fiatem i wjechał do rowu. W organizmie miał ponad 3 promile.

Policjanci z Jedlicza odzyskali Volkswagena, który kilka godzin wcześniej został skradziony z terenu prywatnej posesji. Plan sprawców zakładał, jak najszybszą rozbiórkę samochodu i sprzedaż jego części. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, bezpośrednia wizyta w Urzędzie Skarbowym będzie teraz możliwa 3 dni w tygodniu.

Funkcjonariusz krośnieńskiej komendy zainicjował zbiórkę środków ochrony osobistej dla medyków i służb ratowniczych regionu. Do działań aktywnie włączył się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz strażacy ochotnicy. Zebrany sprzęt został przekazany dla placówek medycznych oraz służb ratowniczych powiatu strzyżowskiego.

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało 250 tysięcy złotych dofinansowanie z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego-Infrastruktura Kultury na realizację zadania pn. Poprawa infrastruktury Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i Programu Ochrona Zabytków na zadanie pn. Krosno, Muzeum Podkarpackie, Pałac Biskupi (XIV w.): montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej wraz z budową rozdzielni zasilania systemów bezpieczeństwa w wysokości 80 tys. zł.

Maciej Luśnia to pochodzący z Krosna aktor, reżyser, wykładowca, artysta estradowy, twórca piosenek. Absolwent PWST Kraków. W rozmowie z Jolantą Rak opowiada o swojej pracy, działaniach artystycznych w czasie epidemii i planach na przyszłość.

W cyrkulacji północnej cyklonicznej pozostaniemy do środy, zatem przed nami trzy doby z niskimi jak na czerwiec temperaturami. Ustąpią jednak opady ciągłe, które zepsuły nam ostatni weekend maja przynosząc nie tylko mokrą, ale też chłodną aurę. Po zachodniej stronie niżu wciąż występuje spory pionowy gradient temperatury, tak więc deszcze przelotne nie ustąpią, lecz w przeciwieństwie do ostatnich dni będą się już przeplatać z przejaśnieniami. Przy wietrze z kierunków północnych i nasłonecznieniu dalekim od największego możliwego o tej porze roku spodziewajmy się najwyżej kilkunastu stopni. Noce i poranki jeszcze ze spadkami poniżej 10°C. Wyczekiwane ocieplenie nadejdzie w czwartek.

IMGW wydało dla Podkarpacia ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu. Spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj