KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeszcze najbliższej nocy zaznaczy się wpływ niżu znad Finlandii, ale mimo to ciśnienie będzie wzrastać, co okaże się zapowiedzią rozbudowy wyżu w najbliższych dniach. W poniedziałek w ciągu dnia powinno być już sucho, lecz tworzyć się będą jeszcze chmury Cumulus, które od czasu do czasu zabiorą nam troszeczkę usłonecznienia. Przy umiarkowanym północnym i północno-zachodnim wietrze jeszcze dosyć chłodno, temperatura nie przekroczy 20°C. Od wtorku, po chłodnej nocy powrót lata, będzie coraz ładniej i coraz cieplej. W drugiej połowie tygodnia czekają nas pierwsze w tym roku upały w postaci temperatury maksymalnej osiągającej 30°C, a gdzieniegdzie nawet więcej.

REKLAMA




Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Podkarpacia ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Zjawisko może występować od późnych godzin popołudniowych - do godziny nocnych.

Dzięki nowej linii sortowniczej, w jaką wyposażona jest zmodernizowana część mechaniczna instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie, od początku 2021 roku udało się odzyskać ponad 1400 ton różnego rodzaju odpadów surowcowych.

Grupa mieszkańców ul. Stapińskiego sprzeciwia się przeznaczeniu działek w ich sąsiedztwie na budowę aż dziewięć 4-kondygnacyjnych bloków wraz z parkingami. Teren ma ważny plan zagospodarowania, w tym miejscu powinna być głównie zieleń i zabudowa jednorodzinna.

Zdecydowana reakcja przechodniów prawdopodobnie zapobiegła tragedii. W rozgrzanym słońcem samochodzie, bez opieki dorosłych, znajdowała się dwójka małych dzieci. Okazało się, że ich matka w tym czasie robiła zakupy. Świadkowie uwolnili maluchy z wnętrza pojazdu, a przybyły na miejsce lekarz sprawdził ich stan zdrowia.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym w Krośnie. 16-letni kierujący jednośladem z obrażeniami trafił do szpitala.

Andrzej Jurczak został odwołany z funkcji dyrektora Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Powodem miało być zatrudnienie dyrektora w innej placówce bez zgody zarządu powiatu. Dyrektor zamierza odwołać się od decyzji powiatu do sądu.

Zgodnie potwierdzają, że nie ma recepty ani przepisu na to by wspólnie przeżyć 50 lat. 62 pary z Krosna obchodziły znamienity jubileusz Złotych Godów. Był Marsz Mendelsona, toast, życzenia, gratulacje i medale za Wieloletnie Pożycie Małżeńskie.

W najbliższych dniach na ulicach Krosna pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Uszkodzona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka - Tysiąclecia - T. Trzecieskiego, prace remontowe w obrębie starówki i wymiana nawierzchni na ul. Okrzei będą powodować czasowe ograniczenia lub czasowe wyłączenie z ruchu fragmentów ulic. Zobaczcie szczegóły.

Policja poszukuje 47-letniego Wojciecha Dembiczak, mieszkańca Rogów. Mężczyzna wyszedł z domu 8 czerwca br. około godz. 10, i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, jak też nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis: wzrost 174 cm, sylwetka otyła, włosy krótkie, proste, oczy piwne.

Znaki szczególne: blizna pooperacyjna brzucha, blizna po rozcięciu umiejscowiona po prawej stronie karku biegnąca wzdłuż barku.

Ubiór: mężczyzna ubrany był w koszulkę sportową koloru fioletowego, czarne spodnie materiałowe typu "bojówki", buty sportowe w kolorze beżowo-czarnym. Mężczyzna może mieć ze sobą fioletowy plecak z logotypem monstertruck.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o miejscu przebywania zaginionego proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. 47 828 33 10 lub 112.

Dobra informacja dla miłośników narciarstwa. Stok narciarski w Czarnorzekach zostanie zmodernizowany. Krośnieński magistrat szuka wykonawcy prac, po ich zakończeniu na stoku ma być bardziej nowocześnie, a dla miasta oszczędniej.

Po dość długim okresie z cyrkulacją północną powoli widać w atmosferze symptomy odbudowy cyrkulacji zachodniej. Zmiany, które rozpoczną się w najbliższych dniach, zepsują drugą połowę weekendu. Jeśli planowaliśmy letniego grilla w sobotę, to lepiej zróbmy go nieco wcześniej i przesuńmy na przykład na popołudnie, żeby zdążyć przed nadejściem frontu chłodnego. Wtedy będzie bowiem jeszcze sucho, a temperatura wzrośnie do 24°C. Noc z soboty na niedzielę zapowiada się już deszczowa. Za wspomnianym frontem spodziewamy się znacznego ochłodzenia. W niedzielę całodobowo tylko kilkanaście stopni Celsjusza i "pogoda w kratkę".

Podpisano umowę umożliwiającą przebudowę schodów pomiędzy Szpitalem Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym "Excelsior" a "Krakowiakiem" w Iwoniczu-Zdroju. Ich obecny stan pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA




© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?