Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jedlicki DPS powstaje w ramach projektu pod nazwą "Rewitalizacja obiektów i przestrzeni publicznej Gmin: Jedlicze, Miejsce Piastowe, Chorkówka i Korczyna, zlokalizowanych na obszarze MOF Krosno". Placówka będzie zapewniać całodobową opiekę oraz idealne warunki bytowe seniorom. 3 sierpnia odbyły się odbiory kolejnego etapu prac.

REKLAMA
Wybierasz się w najbliższy piątek do urzędu by załatwić zaległe sprawy? W piątek, 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówce ZUS będą nieczynne.

34-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed Policją został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W mieszkaniu sprawcy drogowych wykroczeń odnaleziono narkotyki. Policja czeka na wyniki badań krwi mężczyzny.

Przez najbliższe dni wyż pozostanie nad Europą Wschodnią, a jego wpływ w przeważającej części Polski utrzyma się. Nie będzie to dotyczyć rejonów górskich, które dostaną się pod wpływ rozległego niżu znad Atlantyku. Do piątku utrzyma się napływ powietrza ze wschodu, potem kierunek adwekcji zacznie zmieniać się na południowo-wschodni, a temperatura wzrastać. Przyszły tydzień zapowiada się parny, wzrośnie szansa na deszcze i burze.

Dwie kobiety i mężczyzna, to kolejne przypadki zachorowań na COVID-19 w Krośnie. Następny wykryto w powiecie krośnieńskim. Aktualnie na Podkarpaciu z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 108 osób.

4 kolejne przypadki zakażeń w Krośnie i regionie. Wśród zarażonych z Krosna jest kobieta i mężczyzna z Krosna oraz kobieta i mężczyzna z powiatu krośnieńskiego.

Nowy most połączy gminę Jedlicze z gminą Tarnowiec. Inwestycja zastąpi wysłużoną kładkę pieszo-rowerową i umożliwi przejazd pojazdów o masie do 40 ton, co pozwoli na sprawniejsze i szybsze połączenie. Prace już się rozpoczęły.

Od 19 sierpnia do 15 września będzie można zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Turaszówka VIII" - ETAP I. Projekt miejscowego planu uzyskał wymagane opinie i uzgodnienia.

34-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg za brawurowym kierowcą. Z policyjnego pistoletu padły strzały, a szaleńca zatrzymano w Rymanowie Zdroju. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Uszkodzony został radiowóz.

Nad Szwecją rozbudowuje się wyż, który we wtorek wieczorem obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Środek tygodnia zapowiada się suchy, nie spadnie ani kropla deszczu, będzie ciepło, ale nie upalnie. Nocami bezchmurnie, a w ciągu dnia pogodnie i słonecznie, na niebie tylko trochę chmur kłębiastych Cumulus, których rozwój będzie ograniczony przez wyżową inwersję osiadania. Popołudniami około 25°C, o świcie dwanaście stopni chłodniej. Zniknie odczucie parności, gdyż napłynie suche, kontynentalne powietrze z północnego wschodu, zastępując docierające do wtorku wilgotne powietrze zwrotnikowe, w którym dokuczała duchota. Warunki biometeorologiczne ulegną więc poprawie i będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Zakończone zostały prace związane z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na osiedlu Tysiąclecia w Krośnie. Celem inwestycji była poprawę warunków zamieszkania lokalnej społeczności, zapewniając tym samym ochronę środowiska naturalnego oraz poprawy gospodarki ściekowej w mieście Krośnie.

11 i 12 sierpnia od 8.00 do 18.00 wyłączony zostanie z ruchu odcinek drogi powiatowej nr 2007R (Milcza - Besko) na długości prowadzonych robót.

Dwa nowe zakażenia koronarwirusem wykryto w Krośnie oraz jedno w powiecie. Na Podkarpaciu 10 sierpnia odnotowano łącznie 37 potwierdzonych przypadków.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj