Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak nauczyć się języka obcego? Określ swój cel i działaj

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Mówicie po angielsku? A może znacie inny język? Do jakich celów i w jakich okolicznościach go używacie? A, nie używacie? Chcecie? Trudno jest? Do nauki języka postara się Was przekonać Agnieszka Mączyńska-Pudło, właścicielka Studio Języków Obcych "4Business&4People" z Krosna.

REKLAMAStyczeń prawie się kończy i jestem bardzo ciekawa, jak mają się Wasze postanowienia noworoczne. Czy ciśniecie i robicie swoje? Czy może znowu zapomnieliście albo, co gorsza, daliście sobie spokój zanim jeszcze dobrze zaczęliście?

Na pewno niektórzy z Was zapragnęli nauczyć się nowego języka obcego albo odkurzyć nieco ten, który niby znacie, ale dawno nie używaliście, a w sumie przydałoby się coś umieć, bo może przyda się w pracy, na studiach albo na wakacjach (mam nadzieję, że jednak uda nam się gdzieś wyjechać w tym roku;)).

Brawo! Wspaniały plan. Teraz tylko trzeba wytrwać w postanowieniu, a uwierzcie mi, wiem, że nie jest łatwo. Dlatego postanowiłam podsunąć Wam kilka tekstów motywacyjnych, żeby wreszcie się Wam udało. Dzisiaj pierwszy z nich.

Przede wszystkim trzeba jasno określić cel.

Wszystko jedno, czy chcecie czytać prasę anglojęzyczną w oryginale, rozumieć filmy i seriale, porozumieć się na wakacjach w hotelu i restauracji... Nie ma to znaczenia, ale to Wy musicie sobie jasno określić, o co Wam chodzi.

Cel musi być:

realny, koniec z myśleniem życzeniowym i magicznym. Często dajemy się nabrać, żeby tylko poczuć się lepiej, ale nie ma drogi na skróty, trzeba wykonać robotę. Tak że, sorry, ale nie nauczycie się języka obcego w miesiąc.

- konkretny, ponieważ stwierdzenie: "chcę mówić po angielsku" jest tak ogólne, że aż przykro się robi. No bo co to w ogóle znaczy? Dlaczego chcesz się uczyć? Do czego Ci to potrzebne? Ile czasu chcesz lub możesz poświęcić?

- ograniczony w czasie, gdyż chcemy być w stanie mierzyć postępy i monitorować cały proces nauki.

Musicie wiedzieć dokąd zmierzacie i jak chcecie osiągnąć punkt docelowy. Nauka języka wymaga planowania, jak każdy inny projekt.

Za dwa tygodnie kolejny krok do rozpoczęcia projektu pod tytułem "nauka języka obcego".

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj