KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najważniejsze wydarzenia w 2012 według internautów

Czytelnicy KrosnoCity.pl wybrali. Za najważniejsze i najciekawsze informacje z 2012 roku uznaliście otwarcie Centrum Dziedzictwa Szkła, otwarcie Wieży Portiusa i długo oczekiwaną informację "z ostatniej chwili" czyli dofinansowanie rozbudowy krośnieńskiego odcinek DK 28 nazywanej "obwodnicą". Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się sukcesy Krosna w rankingach.

REKLAMA


Ankieta była prowadzona na portalu Krosnocity.pl od 1 do 7 stycznia br. Do wyboru wytypowaliśmy 20 tematów, czytelnicy mogli zagłosować na trzy jednocześnie.

Najwięcej głosów na CDS
Najwięcej głosujących w naszej ankiecie (17,6%) wskazało na otwarcie Centrum Dziedzictwa Szkła. Zapewne na ten wynik wpłynęło nie tylko otwarcie nowego obiektu turystycznego, ale i regularne informacje o wydarzeniach kulturalnych w CDS. Liczne koncerty, pokazy czy fakt zaistnienia CDS w ogólnopolskich mediach: „Pojechany łikend” w CDS, Weekend ze sztuką ulicy i hip-hopem w Centrum Dziedzictwa Szkła.

alt

Długo oczekiwana atrakcja na miejscu drugim
11,2 % głosów padło na Otwarcie Wieży Portiusa. Dzwonnica krośnieńskiej Fary to wizytówka miasta. Wreszcie po remoncie, od lipca 2012 mogą ją zwiedzać mieszkańcy i turyści. W ankiecie portalu czytelnicy docenili i to wydarzenie. Wieża uplasowała się na drugim miejscu.

alt

Miliony "last minute"
Nieco ponad 10 % głosujących (10,1 %) wskazało na dofinansowanie rozbudowy DK nr 28, jako na najważniejsze i najciekawsze wydarzenie roku. Ta informacja ukazała się w ostatniej chwili, prezydent Piotr Przytocki ogłosił podpisanie umowy o dofinansowaniu podczas sesji Rady Miasta 28 grudnia 2012 roku. Wcześniej los dofinansowania nie był pewny, pomimo, że część zadania (o wartości około 20 mln złotych) wykonano w latach 2008 – 2010.

alt

Urząd walczy z piekarzem
9,4 % głosujących wskazało "sprawę Hejnara", jako jedno z najważniejszych wydarzeń 2012 roku. W listopadzie sprawa ponownie znalazła się przed Sądem Rejonowym, a portal KrosnoCity.pl jest jedynym lokalnym medium, które opisuje i śledzi ten temat od 2010 roku. Janusz Hejnar otrzymał zezwolenie na budowę i rozpoczął budowę piekarni. Po kilku latach urzędnicy postanowili poprowadzić przez jego działkę drogę, a sama budowę uznają za nielegalną, co starają się dowieść przed sądem. Więcej informacji wkrótce.

Głosowali tez kibice czarnego sportu
Dobra wiadomość dla fanów Żużla – pomimo nieporozumień związanych z nałożoną karą, KSM Krosno powróci do rywalizacji w II Lidze. Tę informację jako ważną i interesującą wskazało 7,9 % uczestników naszej ankiety.

alt

Zainteresowanie lotniskiem
Duże zainteresowanie czytelników wzbudził los dofinansowania lotniska. W związku z tym opublikowaliśmy w minionym roku szereg artykułów. Końcem 2012 roku było już niemal pewne, że Krosno takiego dofinansowania nie otrzyma. 7,7 % czytelników wskazało właśnie te informacje jako ciekawe i ważne.

alt

Burza w WORD
Burzę w komentarzach i w Krośnie wywołały doniesienia o akcji CBA w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Śledczy i prokuratorzy prowadzą postępowanie w związku z domniemaną korupcją. Informował o tym między innymi portal KrosnoCity.pl. 6,6 % uczestników ankiety wskazało właśnie informacje na ten temat.

Strajk w PKS
Naszych czytelników interesowała także sytuacja finansowa w PKS i informacje związane ze strajkiem. 6,6 % czytelników uczestniczących w ankiecie wskazywało na te wydarzenia.

Przebudowa Rynku
Zaledwie 4,3 % głosujących uznało Przebudowę Rynku za jedno z najważniejszych wydarzeń 2012 roku. Zakończenie remontu opóźniało się, pojawiły sie tez kontrowersje w związku z "ogródkami piwnymi" (Na początku był chaos). Podczas prac wymieniono część nawierzchni i zainstalowano nowe oświetlenie. Pojawiły się też nowe ławeczki i kosze na śmieci.

alt
Wizualizacje: Grupa BOX Architekci

Zagrożenie wścieklizną
Śmiertelnie niebezpieczna choroba – wścieklizna, nie ustępowała z Krosna i powiatu przez prawie cały 2012 rok. Nasz teren nadal jest zagrożony tą chorobą. Jednak zaledwie 3,5 % uczestników ankiety uznało informacje o wściekliźnie za istotne. Jeden z naszych artykułów na temat zagrożenia wścieklizną: Chodził lisek... Lis kontra Strażnicy (video).

Centrum Nowoczesnych Technologii

Tylko 3,1 % głosujących wskazało na powstanie Centrum Nowoczesnych Technologii przy krośnieńskim "Mechaniku".

Szpital
Niewiele głosów otrzymały też informacje związane ze Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II.  2,6 % głosów padło na zakończenie I etapu budowy Bloku Operacyjnego (Operacje na nowym Bloku, będą możliwe za rok). Natomiast 2 % zagłosowało na rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora szpitala, w wyniku którego stanowisko objął Piotr Lenik.

alt

Poprawa jakości wody
Tylko 1,7 % głosujących doceniło inwestycje MPGK. Czysta i smaczniejsza woda, poprawa jakości wody w Krośnie.

Łapią na "czerwonym"
Informację o pojawieniu się nowych fotoradarów na Podkarpackiej uznało za ważną 1,6 % głosujących. Maszty pojawiły się w maju. W sumie rejestrują nawet kilkanaście przypadków wjechania na skrzyżowanie "na czerwonym" na dobę.

alt

Ujęto "gwałciciela"
Początek 2012 roku upłynął pod znakiem grasującego w Krośnie "gwałciciela". Mężczyznę ujęto między innymi dzięki informacjom w mediach. Ten fakt za istotne wydarzenie uznało zaledwie 1,5 % ankietowanych. Jedna z naszych informacji z czasu gdy w mięście grasował "gwałciciel": Nadal poszukiwany - Fakty i Mity.

Sprawcy napadów nadal poszukiwani
Nadal poszukiwani są sprawcy napadów na banki. Do dwóch napadów doszło w 2011 roku, natomiast w 2012 , po około roku, został ponownie obrabowany ten sam bank. Policja prowadziła działania, legitymowano osoby, które mogły przypominać napastnika. 1,2 % głosujących wskazało napad jako jedno z najważniejszych wydarzeń roku.

alt

Nagrody i rankingi
Najmniej głosujących wskazało na nagrody przyznawane w rankingach i konkursach. 0,5 % głosów otrzymała Nagroda dla MPGK za innowacyjne rozwiązania. Natomiast V miejsce Krosna w rankingu inwestycyjnym i "Krosno liderem edukacji" otrzymały po 0,4 % głosów.

Zobacz także: Taki był rok 2012

(red.)

 • autor: red.

7 komentarzy

 • dr europe

  Cień agenta ma rację. Twoje cienie, agenci, antoniny i nie wiem jeszcze pod jakim nickiem ten schizofremik występuję uprawia czysta demagogię.
  CDS - Jest to wydażenie - sam na to głosowałem. Bo nieczęsto się zdarza że powstaje takie cudo, które kosztuje podatnika co najmniej milion złotych rocznie. Nie mówiąc o kosztach budowy i kasy wywalonej na dzień dobry (5mln). Dodatkowo tam mnożą się cały czas etaty, mimo strat przynoszących miastu!!!! Ktoś nad tym panuje???

  NIestaty nie było w Krośnie żadnych inwestycji tworzących miejsca pracy - na takie zagłosowałbym w pierwszej kolejności...

  Zgłoś nadużycie dr europe wtorek, 15, styczeń 2013 14:19 Link do komentarza
 • Cień Agenta

  Przecież nie było pytania "czy pozytywnie oceniasz"... trzęsienie ziemi w Krośnie (gdyby się zdarzyło) dostałoby jeszcze więcej głosów w takiej ankiecie.

  Zgłoś nadużycie Cień Agenta wtorek, 15, styczeń 2013 01:14 Link do komentarza
 • Antonina Gierlach-Wasińska

  CDS ten zły twór według PiSiorów uznany za najwazniejsze wydarzenie 2012? To w jakim miescie te PiS-iory mieszkają? Oni chyba kompletnie nie znają realiów. nie znali potrzeb w zakresie kultury (sprzeciw wobec budowy RCKP), później nie chcieli CDS, oni kompletnie nie znają się na potrzebach społecznych. Ale to świetnie, że jest taki portal jak Krosnositi, bo doskonale pokazuje im, żeich miejsce jest poza rada miejską. Pan Paweł krzanowski i pan wojciech kolanko już dawno powinnii zrezygnowac z jakichkolwiek wypowiedzi publicznych, bo się kompromitują. A my mieszkańcy dobrze wiemy, ze CDS to nasza chluba, że RCKP był potrzebny. Teraz PiS jest przeciwko Inkubatorowi. A podobno w trakcie kampanii Krzanowski pokazywal, ze inkubator jest niedoinwestowany. jednym slowem kompromitacj PiS. Brawo krosnocity punktujcie dalej PIS, to w nastepnych wyborach nie zdobeda ani jednego mandatu. To spoleczesntwo Kosna wystawi im mandat!

  Zgłoś nadużycie Antonina Gierlach-Wasińska wtorek, 15, styczeń 2013 00:56 Link do komentarza
 • Pytający

  Gdzie była ta ankieta? Nie widziałem a na pewno bym nie głosował na cedes!!!

  Zgłoś nadużycie Pytający poniedziałek, 14, styczeń 2013 10:43 Link do komentarza
 • ........

  A wydawać by sie moglo, ze to fotoradary są najważniejsze na ten rok, przecież tyle kasy maja generowac, do CDS póki co to miasto dokłada i to nie mało!!!

  Zgłoś nadużycie ........ niedziela, 13, styczeń 2013 16:07 Link do komentarza
 • igor

  @znajomek, cud w Polance był w 2011 :) Mamy już 2013. Halo! Ziemia ! ;)

  Zgłoś nadużycie igor niedziela, 13, styczeń 2013 15:47 Link do komentarza
 • znajomek

  a o Cudzie w Polance nic :((

  Zgłoś nadużycie znajomek niedziela, 13, styczeń 2013 15:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?