Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno otrzymało decyzję na poszerzenie zakresu inwestycji na krośnieńskiej "obwodnicy"

Krosno otrzymało decyzję na poszerzenie zakresu inwestycji na krośnieńskiej "obwodnicy" Fot. KrosnoCIty.pl

Miasto uzyskało wstępną zgodę Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na zwiększenie zakresu przebudowy krośnieńskiej "obwodnicy". Obecnie trwają prace nad końcowym zatwierdzeniem zmian w umowie i zwiększeniem dofinansowania inwestycji o około 16 mln zł. Równolegle toczą się rozmowy na temat dalszego poszerzenia zakresu inwestycji.

REKLAMA- Uzyskaliśmy wstępną zgodę na poszerzenie zakresu inwestycji o przebudowę skrzyżowania ulic Grodzkiej i Wyszyńskiego z drogą krajową nr 28 i budowę dwóch mostów na Lubatówce - mówi Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna. - Jest to część piątego etapu inwestycji. Końcowe zatwierdzenie naszej propozycji przez CUPT będzie sformalizowane podpisaniem aneksu do umowy i zwiększeniem dofinansowania o około 16 mln zł.


Planowany układ skrzyżowania ulicy Grodzkiej i Wyszyńskiego z drogą krajową nr 28. Źródło: UM Krosno

Równolegle z trwającymi rozmowami z przedstawicielami Instytucji Wdrażającej - Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) dotyczącymi możliwości realizacji V etapu w całości, uruchomiona została procedura przetargowa. Ze względu na wartość inwestycji, potrwa ona do końca kwietnia.

- Dokumentacja przetargowa została przekazana do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej i dopiero po jej zatwierdzeniu i publikacji będzie mogła zostać umieszczona w BIP-ie Urzędu Miasta - mówi Leszek Ziarkowski - Zastępca Naczelnika Wydziału Drogownictwa Urzędu Miasta Krosna. Otwarcie ofert planujemy na koniec kwietnia.

Równocześnie trwają rozmowy na temat dalszego poszerzenia zakresu inwestycji.

- Chcielibyśmy w całości zrealizować piaty etap inwestycji - mówi Piotr Przytocki. Oprócz wspomnianych mostów i skrzyżowania obejmowałby on budowę około 1600 m dwujezdniowego odcinka drogi, przebudowę  skrzyżowań: ulicy Lwowskiej, Podkarpackiej i Bieszczadzkiej, budowę skrzyżowania z planowaną "drogą G", a także budowę chodników, ścieżek rowerowych i dróg zbiorczych. Czekamy na zatwierdzenie tych zmian - podsumowuje Prezydent.


Planowany układ skrzyżowania ulicy Lwowskiej z drogą krajową nr 28. Źródło: UM Krosno

Inwestycje na krośnieńskiej "obwodnicy" realizowane są w ramach projektu pn. "Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni". Projekt ten dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą 107 636 466,16 zł. Obecnie miasto stara się o zwiększenie dofinansowania o kolejne 16 mln zł.

umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj