Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek prac na DK 28. Kierowcy napotkają na utrudnienia

Na dwóch odcinkach Drogi Krajowej Nr 28 na terenie Krosna zostały rozpoczęte roboty drogowe. Kierowców czekają już pierwsze utrudnienia, w tym ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości. Uwaga, utrudnienia będą też w okresie od 1 do 3 listopada.

REKLAMAalt

W połowie października informowaliśmy o podpisaniu umowy na przebudowę krośnieńskiego odcinka Drogi Krajowej Nr 28 (Rozbudowa "średnicówki" - podpisano umowę).

Zakres planowanych prac obejmuje cały odcinek przebiegającej w granicach miasta drogi krajowej nr 28 (11,4 km) za wyjątkiem odcinka ul. Podkarpackiej między ulicami Pużaka i Czajkowskiego (1,7 km). Na objętym projektem odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia, a tam, gdzie droga nie ma odpowiedniej nośności, zostanie przebudowana. Wymienione zostaną jej warstwy konstrukcyjne, czyli podbudowa. Przebudowane zostaną też trzy skrzyżowania z tzw. "obwodnicą".

alt

Pierwsze prace już się rozpoczęły, a wraz z nimi utrudnienia
Pierwszym miejscem gdzie napotkacie utrudnienia jest odcinek od skrzyżowania Al. Jana Pawła i ul. Kochanowskiego na długości 365 m w kierunku Miejsca Piastowego. W pierwszej fazie robót zostanie zamknięta jezdnia lewa, a cały ruch zostanie skierowany na jezdnię prawą przy jednoczesnym wprowadzaniu ograniczenia prędkości do 30 km/h. Od połowy listopada  prace obejmą jezdnię prawą a ruch zostanie skierowany na jezdnię lewą. Ograniczenie ruchu na poszczególnych jezdniach uzależnione będzie od warunków atmosferycznych i postępu prac.

Także na odcinku w ciągu ul. Bieszczadzkiej od restauracji Wodnik w kierunku granicy Miasta Krosna i Miejsca Piastowego rozpoczynają się prace. Od poniedziałku do soboty w godzinach pracy wykonawcy będą prowadzone roboty na prawym pasie ruchu w trakcie których zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. W godzinach wieczornych na odcinkach robót zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy przy jednoczesnym odseparowaniu pasów ruchu i wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 30 km/h.

UWAGA! Ruch dwukierunkowy przy jednoczesnym odseparowaniu pasów ruchu i wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 30 km/h będzie obowiązywać również w okresie od 1 do 3 listopada.

(umk), (pd)
Fot. (umk)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj