Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Przebywaj na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Pogoda w Polsce bywa kapryśna, deszcz, śnieg, a nawet palące słońce często skutecznie zniechęcają nas do spędzania czasu na zewnątrz. Można jednak zaradzić nawet najmniej nieprzychylnym warunkom atmosferycznym. Doskonale potrzeby konsumentów rozumie branża budowlana, której dynamiczny rozwój zaserwował całą gamę zadaszeń. Dzięki nim możemy niezależnie od pogody cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu.

Niepozorny daszek ułatwi funkcjonowanie
Osoby, które zdecydowały się na zamontowanie w swoim domu zadaszenia przyznają mi rację, że jest to element wprost nieoceniony. Najczęściej spotykany nad drzwiami, tarasem, oknami lub balkon sprawdza się w każdych warunkach. Przystępne ceny i wysoka jakość zadaszeń oferowanych przez producentów skutecznie przekonuje coraz większą liczbę użytkowników. Montaż daszków jest tak banalny, że nie potrzebujemy żadnych specjalnych umiejętności czy sprzętu, by samodzielnie je zainstalować w wybranym przez nas miejscu.

Nad oknem czy nad drzwiami?
Drzwi wejściowe to bardzo ważny element każdego domu. Niestety ich największym wrogiem jest pogoda. Temperatura, słońce, deszcz i śnieg niekorzystnie wpływają na ich wygląd. Możemy jednak temu zapobiec i cieszyć się ich pięknym wyglądem przez wiele lat. Prostym sposobem na ich ochronę są daszki. Często nie wiemy, że wymogiem korzystania z gwarancji jest obowiązek montażu zadaszenia nad drzwiami. Producenci stawiają to jako bezwzględny wymóg, który nie spełniony może skutkować utratą prawa do gwarancji. Coraz częściej ze względu na naszą wygodę montujemy zadaszenie nad oknami narażonymi szczególnie na promieniowanie słoneczne. Najlepszym rozwiązaniem są daszki wykonane z poliwęglanu, które nie ograniczają wybitnie dostępu do światła, jednak chronią nas przed uciążliwym promieniowaniem UV. Stosując zadaszenia możemy nawet w lecie cieszyć się niższą temperaturą wewnątrz naszego domu. Jest to bardzo dobry pomysł, gdy nie korzystamy z klimatyzacji.

Oaza zieleni w środku miasta
Lato w mieście jest wyjątkowo uciążliwe. Ograniczony dostęp do zieleni sprawia, że parki są przepełnione ludźmi. Obecnie wielu właścicieli mieszkań wykorzystuje do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu balkony. Na takiej powierzchni możemy z użyciem roślin, mebli ogrodowych i zadaszenia stworzyć miłe miejsce do relaksu. Montaż daszku chroni nas przed deszczem, wiatrem i mocnym słońcem. Wybierając ciekawą konstrukcję lub kolor możemy dodatkowo udekorować nasz balkon. Zadaszenia sprawdzają się nie tylko nad balkonami, ale też nad tarasem.

Czym kierować się przy wyborze?
Decydując się na zadaszenia warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze. Na rynku mamy dostępne modele na profilach ze stali, aluminium lub drewna. Materiał możemy dopasować do architektury naszego domu. W nowoczesnych budynkach najlepiej sprawdzą się zadaszenia wykonane z aluminium. Dla posiadaczy domu z bali korzystniejszym rozwiązaniem będą zadaszenia drewniane. Przy zakupie zwróćmy szczególną uwagę na jakość pokrycia zadaszenia. Najpopularniejszym materiałem dostępnym rynku jest poliwęglan komorowy, który charakteryzuje się niską wagą i sporą izolacją termiczną. Bardzo często tego typu zadaszenia są też wyposażone w filtr ultrafioletowy, który uchroni nasz przed promieniowaniem słonecznym. Dla osób ceniących estetykę polecane jest pokrycie zadaszenia materiałem, z którego wykonano dach budynku. Taki zabieg sprawi, że daszek będzie idealnie pasował do wyglądu domu. Dużą popularnością cieszą się też zadaszenia wykonane z pleksi, która jest stosunkowo tania, ale nie tak solidna jak poliwęglan. Rozwiązań jest wiele, wystarczy tylko wybrać odpowiednie do naszych oczekiwań i zasobności portfela. (źródło: http://www.metal-gum.com/daszki-nad-drzwi)

Daszek na lata
Wybierając daszek do sprawdzonego producenta możemy mieć pewność, że posłuży nam wiele lat. Nie jest to element kłopotliwy, bo nie wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Najczęściej czyści się sam pod wpływem opadów deszczu. Jednak kiedy ulegnie zabrudzeniu wystarczy polać go wodą pod ciśnieniem. W zimie warto usunąć z niego nadmiar śniegu, by nie uszkodzić pod ciężarem konstrukcji zadaszenia. Daszki to bardzo prosta, ale solidna konstrukcja, która jest odporna na niedogodne warunki atmosferyczne.

 

1 komentarz

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj