Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Jak sprawić, aby ćwiczenia na rowerze stacjonarnym nie były nudne?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna! Warto o nią zadbać, aby przez długi czas pozostawać w doskonałej formie. W efekcie również poprawi się nasz stan zdrowia. Ta informacja dociera do coraz większej grupy ludzi i dlatego siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie. Jednak nie każdy chce ćwiczyć w tłumie obcych ludzi. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić odpowiedni sprzęt do własnego domu. Najpopularniejsze nadal pozostają rowery stacjonarne, ale wiele osób uważa,że taka aktywność jest nudna. To sprawia, że szybko porzucają trening i odczuwają do niego niechęć. Jak więc sprawić, aby ćwiczenia na rowerze stacjonarnym nie były nudne?

REKLAMAPodstawy ćwiczeń na rowerze stacjonarnym!
Na początku warto pamiętać, że najlepsze efekty osiągniemy, gdy dostosujemy się do kilku zasad. Dzięki nim nie tylko trening będzie skuteczny, ale też całkowicie bezpieczni. Dlatego nie ważne, jaki konkretnie rodzaj ćwiczeń wybierzemy, powinny się one składać z dwóch etapów. W pierwszej kolejności należy wykonać rozgrzewkę, szczególnie rozciąganie mięśni nóg i rąk, a także powolne pedałowanie przez kilka minut. Dopiero w dalszej kolejności można przejść do właściwych ćwiczeń o odpowiednio dobranej intensywności. Na tym etapie puls powinien wynosić 120-140 uderzeń serca na minutę, wówczas następuje spalanie tkanki tłuszczowej. Po określonym czasie należy zwolnić tempo ćwiczeń, a ten etap powinien trwać ok. 5 minut. Dzięki temu puls spadnie do normalne, a mięśnie zaczną powoli odpoczywać.

Trening interwałowy - najlepszy sposób na urozmaicone ćwiczenia!
Najprostszym sposobem na to, aby ćwiczenia nie były nudne i monotonne jest wykonanie treningu interwałowego. Taka aktywność jest nie tylko ciekawsza niż zwykła jazda na rowerze stacjonarnym, ale też zdecydowanie skuteczniejsza. Jak jednak wykonać prawidłowo trening interwałowy? Najlepiej poświęcić na niego około 30 minut, a ten czas podzielić na odpowiednie partie. Zaczynamy od 8 sekund szybkiego tempa, następnie 12 sekund odpoczynku, czyli wolnego pedałowania. Następnie serie można stopniowo przedłużać, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Nowoczesne rowery stacjonarne są wyposażone w różne akcesoria, które pozwolą nam kontrować reakcje naszego organizmu. Dzięki temu tempo i czas idealnie dostosujemy do naszych potrzeb.

A może spinning?
Spinning obecnie zdobywa coraz większą popularność. Do jego wykonania potrzebny jest specjalny rodzaj roweru stacjonarne, a ta aktywność to nie jest zwykłe pedałowanie. Zajęcie ze spinningu to ćwiczenia w rytm muzyki pod dyktando instruktora. Taka forma treningu sprawia, że zdobywa on coraz większą popularność. Możemy też kupić odpowiedni rodzaj roweru stacjonarnego do domu i ustalić własny plan treningu. Nie możemy jednak zapominać, że spinning składa się tak samo, jak inne aktywności na rowerze stacjonarnym, z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Jeżeli nie zapomnimy o żadnym z tych etapów, to z pewnością uda nam się stworzyć interesujący i efektywny trening.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj