KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak się ubrać na trening aerial hoop?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Planujesz pierwszy trening na kole cyrkowym? Pamiętaj, by odpowiednio się przygotować! Tylko od czego zacząć? Okazuje się, że czas warto poświęcić nie dodatkowym ćwiczeniom, lecz wybraniu odpowiedniego ubioru. Doradzamy, jaki będzie najlepszy i czego unikać.

REKLAMA


Czy ubranie ma znaczenie?

Na początek rozwiejmy wszelkie wątpliwości - ubranie na trening aerial hoop ma duże znaczenie. Należy o tym pamiętać, aby pierwsze ćwiczenia były nie tylko satysfakcjonujące, lecz również bezpieczne.

Źle dobrany strój może skutkować dyskomfortem, np. poprzez podwinięcie się czy zahaczanie materiałem o koło akrobatyczne. Zdarza się też, że pojawiają się bolesne otarcia, ze względu na słabe zabezpieczenie ubraniem, lub siniaki, które wcale nie musiały wystąpić. Właśnie dlatego na początek warto skupić uwagę na stroju, a dopiero potem na, wydawać by się mogło, bardziej istotnych rzeczach np. przygotowaniu fizycznym. Nadmienić zresztą trzeba, że wszelkie treningi przygotowawcze do aerial hoop są zbędne. Ze sportem tym zmierzyć może się każdy – zarówno osoba doświadczona, jak i początkująca.

Jaki strój będzie wygodny i bezpieczny?

Warto zacząć od bielizny. Jeśli chodzi o dół, najlepiej sprawdzą się majtki bezszwowe, natomiast wiele zależy od Twoich preferencji, zwłaszcza w kwestii fasonu. Załóż takie, w których jest Ci najwygodniej, uważając jedynie na to, by były oddychające.

Biustonosz sportowy jest opcjonalny i można go zastąpić wygodnym topem. Należy jednak podkreślić, że im większy biust, tym większego wsparcia wymaga. Ponadto, na kole cyrkowym wykonujemy bardzo różne akrobacje, również w zwisie głową do dołu. Ważne zatem, by piersi były dobrze podtrzymane bez względu na ruchy.

Na bieliznę można założyć wygodną, dopasowaną koszulkę sportową, chociaż niektóre panie preferują ćwiczenia jedynie w topie. Nie jest to błędem, ale na początek warto zadbać o zasłonięcie brzucha. Skóra tam może być bardzo wrażliwa i zazwyczaj musi się przyzwyczaić do pracy z kołem. Z tych samych powodów warto wybrać długie legginsy zamiast szortów. Niepolecane są ubrania luźne. Takie, które mogą zaczepić się o hoopa.

Wskazówki przed pierwszym treningiem

Nim wejdziesz na salę, upewnij się, że nie masz na sobie biżuterii. Wszystkie odstające elementy mogą zahaczyć o koło, co będzie skutkować albo zniszczeniem akcesorium, albo – w najgorszym wypadku – uszkodzeniem ciała. Z tego powodu należy też unikać ubrań, które mają odstające elementy np. dżety czy zamki błyskawiczne.

Przed treningiem należy również zdjąć okulary (jeśli je nosisz) i zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry. Wbrew pozorom wszelkie kremy i balsamy mogą utrudnić ćwiczenia – istnieje ryzyko, że zaczną się roztapiać, przez co koło cyrkowe będzie brudne, a skóra mokra.

Na trening weź ze sobą butelkę wody i jak najlepszy humor. Nie obawiaj się ćwiczeń na wysokości. Kotwy do sufitu i koła są zaprojektowane tak, by wytrzymać znacznie więcej niż trening jednej osoby. Dodatkowo pod sprzętem zawsze znajduje się materac.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?