KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Etapy produkcji rolet zewnętrznych

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Rolety zewnętrzne zyskują na popularności dzięki wielu zaletom, takim jak oszczędność energii, prosta automatyzacja i większa wytrzymałość w porównaniu z innymi rodzajami osłon okiennych. Współczesny rynek rolet zewnętrznych oferuje szeroką gamę kształtów i modeli, dostosowanych do nowoczesnych wymagań architektonicznych. Konkurencyjny rynek doprowadził do rozwoju systemów produkcyjnych, które lepiej zaspokajają potrzeby rynku, jednocześnie zwiększając efektywność i zrównoważony rozwój produkcji rolet.

REKLAMA


Tradycyjna metoda produkcji

Tradycyjnie, produkcja rolet zewnętrznych zaczyna się od standardowych, wstępnie ciętych sztabek o długości 5,6 do 6 metrów, które następnie są cięte na wymiar i montowane. Ten proces generuje odpady w wysokości od 10 do 15% początkowej sztabki i jest pracochłonny.

Nowoczesne systemy produkcji

Nowoczesne systemy produkcji zaczynają się bezpośrednio od cewki i mają wskaźnik odpadów bliski zeru. Dzięki temu mogą generować oszczędności do 219 000 € rocznie w jednej zmianie. Ta innowacyjna technologia obecnie produkuje rolety zewnętrzne cięte na wymiar, w pełni zmontowane i gotowe do instalacji.

Korzyści z nowoczesnej produkcji

Nowoczesne metody produkcji rolet zewnętrznych oferują szereg korzyści, w tym znaczne oszczędności materiałowe i finansowe. Ponadto, zwiększają one efektywność produkcji i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, minimalizując ilość odpadów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, możliwe jest również dostosowanie rolet do indywidualnych wymagań klienta, co jest dużym atutem na konkurencyjnym rynku.

Proces produkcji krok po kroku

1. Wybór materiału: Proces rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego materiału, zazwyczaj aluminium lub stali, które są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

2. Przygotowanie cewki: Materiał jest dostarczany w formie cewek, które są podstawą do dalszej obróbki.

3. Cięcie i kształtowanie: Za pomocą zaawansowanych maszyn, materiał jest cięty i kształtowany w poszczególne elementy rolety, takie jak lamele.

4. Montaż i składanie: Po wycięciu i uformowaniu wszystkich części, następuje ich składanie. W tym etapie rolety są montowane w całość.

5. Kontrola jakości: Każda roleta przechodzi przez rygorystyczny proces kontroli jakości, aby upewnić się, że spełnia wszystkie standardy wytrzymałości, funkcjonalności i estetyki.

6. Malowanie i wykończenie: Następnie rolety są malowane i wykańczane, co nie tylko zwiększa ich odporność na czynniki zewnętrzne, ale także pozwala na dopasowanie do estetyki budynku.

7. Pakowanie i wysyłka: Po zakończeniu procesu produkcji, rolety są starannie pakowane i przygotowywane do wysyłki do klientów lub punktów sprzedaży.

Znaczenie innowacji w produkcji

Współczesna produkcja rolet zewnętrznych podkreśla znaczenie innowacji i dostosowania do potrzeb rynku. Stosowanie nowoczesnych technologii nie tylko zwiększa efektywność produkcji, ale także przyczynia się do ochrony środowiska poprzez minimalizację odpadów.

Produkcja rolet zewnętrznych to skomplikowany proces, który wymaga precyzji, dbałości o szczegóły i ciągłego dążenia do doskonałości. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, firmy mogą oferować produkty wysokiej jakości, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetycznie dopasowane do współczesnych wymagań architektonicznych.

źródło: RoletyAlu

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?