Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak prawidłowo dobrać tekstylia hotelowe?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Prowadząc hotel czy pensjonat, nie wystarczy tylko zadbać o porządek w pokojach czy dobrą reklamę, choć takie kwestie owszem są istotne. Wizytówką będzie też to, jakie tekstylia będzie można zaoferować gościom. Przy wyborze takiego asortymentu trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, iż będzie on służył dużej liczbie osób, więc musi być łatwy w utrzymaniu czystości.

REKLAMAJak musi być pościel bawełniana, hotelowa?
Wiele osób jest zdania, że tekstylia hotelowe niczym nie różnią się od tych stosowanych w domach. Nie do końca jest to jednak prawda bo pościel hotelowa, jak i ręczniki muszą spełniać określone wymagania. Poszwy na kołdrę, jak i poduszki muszą być wykonane z materiału o znacznej wytrzymałości, bo często trzeba je prać. Jeśli gości jest dużo to nawet codziennie. Tradycyjna pościel niestety nie sprawdzi się tutaj. Przy wyborze ważne jest, by można było ją prać w wysokich temperaturach, a nie tylko w 40 stopniach. Producenci pościeli przeznaczonej typowo do hoteli czy pensjonatów oferują tekstylia, które można również maglować, dezynfekować czy pilingować czego tradycyjna pościel z bawełny nie przetrwałaby. Funkcjonalność musi być jednak połączona z estetyką, bo pościel często jest wizytówką hotelu. W takich miejscach zazwyczaj można spotkać pościel w kolorze białym, bo sprawia on, że wnętrze wygląda czysto i przytulnie.

Biała pościel ma wady
Niestety, częste pranie, jak i dezynfekcja w temperaturach powyżej 90 stopni może sprawiać, że pościel będzie szarzała, a zabrudzenia staną się bardziej widoczne. Nie chcąc rezygnować z estetyki, warto zainteresować się pościelami w jasnych kolorach, które również nadadzą wnętrzu charakteru. Oczywiście rażące, kolorowe poszwy nie sprawdza się, lecz delikatne wzorki w kolorze ecru już tak. Dobrym pomysłem będzie, zakup pościeli z haftem wykonanym pod zamówienie, który również będzie stanowił doskonałą wizytówkę. Haft można wykonać też na ręcznikach czy szlafrokach. Często logo hotelu widnieje nawet na środkach czystości, które czekają na gości w łazience.

Gdzie kupować pościel?
Pościel typowo hotelową można nabyć w wielu sklepach, jednak nie zawsze jej jakość będzie adekwatna do ceny. Lepiej wybierać zaufanych sprzedawców takich jak bertax.pl. Gdzie można liczyć na najwyższą jakość produktów, a także przystępne ceny. Tekstylia hotelowe coraz częściej goszczą także w prywatnych domach, właśnie z powodu swojej dużej wytrzymałości. Do prywatnego użytku można jak najbardziej wybierać intensywną kolorystykę.

Dodatkowe wyposażenie hotelu
Mając już wybrana pościel, trzeba zastanowić się nad rodzajem ręczników, bo takie tekstylia również są niezbędne. Tego typu asortyment również powinien cechować się jak najwyższą jakością, bo tak samo, jak pościel będzie poddawany częstej dezynfekcji. Ważne jest, by ręczniki były chłonne oraz szybkoschnące by goście hotelowi mogli ich używać w każdej chwili. Oczywiście muszą być też dopasowane do łazienki. Dodatkowy haft w postaci logo również będzie dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o kolorystykę to najczęściej w takich miejscach gości biel, choć nie jest to reguła. Ważne by ręczniki nie stanowiły zbyt dużego kontrastu.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj