Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Polipropylen – praktyczny materiał dla Twojego ogrodu

Jeśli zależy nam na utrzymaniu wysokiej funkcjonalności i naprawdę pięknego wyglądu naszych ogrodów, nigdy nie możemy godzić się na kompromisy w kwestii wyposażenia. Należy bezwzględnie stawiać na produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. W innym razie, musimy liczyć się z tym, że zmienne warunki pogodowe sprawią, że szybko będziemy zmuszeni do zakupu nowych sprzętów.

REKLAMAObecnie szczególnie popularne są meble z polipropylenu, czyli niezwykłego tworzywa sztucznego, które podbija polski rynek ogrodowy. Czym jest i dlaczego warto się nim zainteresować.

PVC vs polipropylen, czyli czy wszystkie tworzywa są równe?
Jeszcze kilka lat temu meble ogrodowe z tworzyw sztucznych były głównie kojarzone z produktami wykonanymi z niskiej jakości PVC. Były one mało wytrzymałe, odkształcały się pod wpływem zmian temperatur. Uważano też, że może się w nich wytrącać rakotwórczy chlorek winylu.

Z drugiej strony, ich główną zaletą była (i wciąż jest) naprawdę atrakcyjna cena, przystępna dla niemal każdego miłośnika spędzania czasu na świeżym powietrzu, oraz duża dostępność produktów, które łatwo znaleźć we wszystkich marketach.

A jak wygląda sytuacja z polipropylenem? To tworzywo sztuczne, będące polimerem węglowodorowym, który obok polietylenu stanowi materiał szczególnie popularny w różnych dziedzinach produkcji.

Stosuje się go do wytwarzania na przykład: przewodów, zbiorników, obudów maszyn lub urządzeń technicznych, wykładzin, okien i drzwi, a także przedmiotów użytku codziennego, w tym między innymi mebli.

Tworzywo do zadań specjalnych. Czym wyróżniają się meble z polipropylenu?
Polipropylen jest materiałem wprost idealnym do produkcji wyposażenia ogrodowego. Skąd bierze się jego przewaga nad innymi tworzywami sztucznymi?

Przede wszystkim, jest jednym z najwytrzymalszych materiałów, o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki atmosferyczne. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem wilgoci, ani promieniowania UV, dzięki czemu można przechowywać meble na zewnątrz przez cały rok, bez obaw o pojawienie się pęknięć lub nieestetycznych odbarwień.

Dodatkowo, polipropylen pozwala stworzyć estetyczne i trwałe meble ogrodowe, dostępne w zdecydowanie lepszych cenach niż analogiczne produkty z surowców naturalnych, na przykład z drewna lub rattanu.

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że meble z polipropylenu zyskują coraz większą popularność. Pojawiają się nawet w prestiżowych kolekcjach renomowanych producentów, czego przykładem jest choćby piękny, wygodny i niezmiernie trwały zestaw mebli Corfu, stanowiący jeden z bestsellerów w Bazkar.pl, w którym przede wszystkim stawia się na stylowe wzornictwo oraz wysoką jakość każdego produktu.

Jak wykorzystuje się polipropylen do produkcji mebli ogrodowych?
W przypadku produkcji mebli ogrodowych, polipropylen stosuje się zazwyczaj na dwa sposoby. Pierwsza metoda to wtryskowe formowanie całego przedmiotu. Warto wspomnieć, że ostatnimi czasy pojawiło się wiele produktów z polipropylenu, odlewanych w całości tak, żeby imitowały powierzchnię z tworzyw naturalnych, jak plecionki lub drewna.

Druga metoda polega na wytwarzaniu mebli z plecionki technorattanowej, czyli długich i wytrzymałych włókien, które oplata się na metalowym stelażu. Uzyskuje się dzięki temu produkt finalny, zbliżony wizualnie do naturalnego rattanu, o zdecydowanie jednak lepszych parametrach technicznych.

Tworzywa sztuczne do ogrodu – wygoda i elegancja
Polipropylen pozwala tworzyć trwałe i wygodne meble ogrodowe. Formowanie wtryskowe pozwala na nadawanie im niemal dowolnych kształtów, dzięki czemu wpisują się we wszystkie aktualnie modne aranżacje, od ogrodów klasycznych i historyzujących, po minimalistyczne i nowoczesne.

Z kolei technorattan dodaje wyposażeniu elegancji i klasy, które wcześniej przynależały wyłącznie do produktów z drewna lub naturalnych plecionek.

Tworzywa sztuczne stają się coraz powszechniejsze w naszym otoczeniu. Nie są to już jednak surowce niskiej jakości, które szybko tracą atrakcyjny wygląd i łatwo się psują. Polipropylen gwarantuje wytrzymałość i estetyczność formy każdego elementu.

Jeśli chcemy zatem zadbać o komfort, elegancję i bezpieczeństwo wyposażenia w naszych ogrodach, rozważmy zakup mebli z polipropylenu, które w optymalny sposób łączą wszystkie wymienione cechy w idealnym i nowoczesnym meblu.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj