Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Materace na niestandardowy wymiar

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wygoda materaca zależy głównie od jego twardości, która powinna zostać dostosowana do wagi osoby śpiącej. Tylko wtedy może on podpierać kręgosłup na jego całym odcinku i nie wywołuje żadnych niebezpiecznych ucisków. Istotną kwestią jest również jego rozmiar. Wydawać mogło by się, że niewielki materac nie może być wygodny, jednak wybierając jego właściwe parametry, można maksymalnie podnieść poziom komfortu i wygody. Wielu producentów oferuje dziś możliwość zamawiania materacy w wybranych przez siebie modelach w każdym, nawet bardzo niestandardowym rozmiarze.

REKLAMAMaterace jednoosobowe na wymiar
Przede wszystkim, trzeba dokładnie wymierzyć powierzchnię, aby móc wybrać największy materac do spania, ponieważ szerokość wpływa na poziom odczuwalnej wygody. Jeżeli ma być to materac dziecięcy, można wybrać na przykład:

- rozmiar 60x120,
- rozmiar 70x150,
- rozmiar 75x160.

W przypadku osób dorosłych, również istnieje możliwość dostosowania wysokości do potrzeb osoby śpiącej. Producenci tacy jak KaszmirowySen.pl zapewniają setki różnych rozmiarów, a klient sam decyduje, który będzie dla niego najlepszy. Dla osób wysokich przygotowana jest seria produktów nawet o długości 220 cm.

Materace małżeńskie
Osoby śpiące we dwoje zwykle poszukują jak najbardziej komfortowego rozwiązania. Nie zawsze jednak sypialnia pozwala na wprowadzenie rozwiązania szerokiego, jak popularne materace 160x180, czy 180x200. Dlatego po dokonaniu dokładnych pomiarów pomieszczenia lub dostępnego łóżka można wybierać spośród wielu różnych rozwiązań. Nawet materac o szerokości zaledwie 120 cm może stać się wygodnym rozwiązaniem, jeśli jego pozostałe parametry, jak wysokość i twardość oraz rodzaj wypełnienia będą optymalne.

Klienci bardzo cenią sobie materace kieszeniowe sprężynowe, ponieważ gwarantują doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie nie pojawia się nieprzyjemny efekt falowania, kiedy partner zmienia pozycję snu lub wstaje w nocy. Jest to istotne w przypadku wąskich materacy, ale też bardzo szerokich. Dla osób, które mają możliwość wyboru dużego materaca, dostępne są nawet modele 220x200 cm.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj