KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Te rolety idealnie sprawdzą się w słonecznych pomieszczeniach

Te rolety idealnie sprawdzą się w słonecznych pomieszczeniach Fot. materiały prasowe

Mieszkania z południową ekspozycją okien to marzenie wiele osób. Jasne, słoneczne pomieszczenie może jednak czasami być problematyczne, zwłaszcza w upalne dni lub w przypadku fanów popołudniowych drzemek. Najłatwiejszym wyjściem w takiej sytuacji mogą być odpowiednie osłony okienne. Sprawdź, jakie rolety mogą rozwiązać problem nadmiernego nasłonecznienia.

REKLAMA


Rolety termiczne

Wielu właścicieli słonecznych mieszkań decyduje się na bardzo praktyczne rolety termiczne. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na pełną kontrolę nad temperaturą pomieszczenia. Rolety termoizolacyjne ze strony https://rollcenter.pl/ są wykonane ze specjalnego materiału z warstwą izolacyjną. W ten sposób mogą zatrzymać ciepło słoneczne, dzięki czemu nawet w upalne dni w pokoju będzie panowała przyjemna temperatura.

Zapewnienie komfortowych warunków latem to nie jedyna zaleta rolet termoizolacyjnych. Takie produkty sprawdzą się również zimą, podczas której umożliwią zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. W chłodniejsze dni rolety termiczne zatrzymują ciepło wewnątrz mieszkania i w ten sposób chronią przed szybkim wychłodzeniem pokoju. Warto pamiętać, że odpowiednia temperatura pomieszczenia ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników.

Rolety dzień i noc

Tego typu rolety to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na ochronie przed promieniowaniem słonecznym bez konieczności zaciemniania pokoju. Odpowiednie naświetlenie może mieć znaczenie zwłaszcza w przypadku salonu, kuchni czy też gabinetu. Rolety dostępne pod adresem https://rollcenter.pl/rolety-dzien-noc są zbudowane z dwuwarstwowego materiału z poziomymi liniami, w których co drugi pasek jest przezroczysty.

W ten sposób możliwe jest zminimalizowanie nagrzewania się mieszkania, ponieważ promienie słoneczne będą docierały w ograniczonej ilości. Warto wiedzieć, że przezroczysty materiał jest w stanie zapewnić prywatność, co może być istotne w przypadku mieszkań na parterze. Rolety dzień noc pozwalają ponadto na zakrycie okna w całości nieprzezroczystą częścią materiału, co może przydać się w bardzo słoneczne dni lub w przypadku drzemki w ciągu dnia.

Rolety zaciemniające

Na pierwszy rzut oka rolety zaciemniające wyglądają jak tradycyjne osłony okienne wykonane z jednego kawałka materiału. Do produkcji rolet ze strony https://rollcenter.pl/rolety-podgumowane wykorzystuje się jednak specjalne tkaniny, które nie przepuszczają światła. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku szybko nagrzewających się pokojów z południową ekspozycją okien. Rolety zaciemniające mogą skutecznie temperaturę nawet o kilka stopni Celsjusza.

Ze względu na materiał nieprzepuszczający światła takie rolety najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, w których półmrok nie będzie tak bardzo przeszkadzać. Rolety zaciemniające ze sklepu Rollcenter często są montowane w sypialniach, łazienkach i pokojach na parterze z oknami od strony ulicy. Sporą zaletą takich rolet jest również zatrzymywanie ciepła zimą, co może przyczynić się do niższych kosztów ogrzewania pomieszczenia.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?