KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Materace dostępne w Rzeszowie - kiedy stary wymienić na nowy?

Kiedy ostatnio wymieniałeś swój materac na nowy? Zapewne niewielu z nas mogłoby bez wahania odpowiedzieć na to pytanie. Często zdarza się, że korzystamy z jednego materaca nawet przez kilkanaście lat, narażając się tym samym nie tylko na dyskomfort, ale także konsekwencje natury zdrowotnej. Jak często powinniśmy wymieniać materac? Co świadczy o tym, że nadszedł już ten czas?

REKLAMA


Kiedy stary materac wymienić na nowy?

Oznaki zużycia materaca mogą prezentować się bardzo różnie – będą one zależały przede wszystkim od jego jakości oraz stopnia eksploatacji. W przypadku tanich sprężynowców najbardziej dadzą nam się we znaki sprężyny przebijające się przez pokrowiec materaca oraz odczuwalne nierówności na jego powierzchni. Jeżeli zaś chodzi o modele piankowe – komfortowy sen skutecznie utrudni nam nasza sylwetka, odciśnięta na materacu przez lata jego użytkowania.


Warto jednak pamiętać, że symptomy świadczące o konieczności wymiany materaca na nowy nie zawsze będą tak łatwo dostrzegalne - szczególnie jeżeli postawiliśmy na produkt z wyższej półki. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bagatelizować fakt zużywania się podłoża do snu. Jako regułę przyjmuje się wymianę materaca maksymalnie co 7 lat, w zależności od jego stanu technicznego. Po upływie tego czasu podłoże traci wiele ze swoich pierwotnych właściwości, a pod jego powierzchnią gromadzą się znaczne ilości martwego naskórka, potu czy innych niedostrzegalnych gołym okiem substancji, które nasze ciało wydziela z siebie każdej nocy.

O czym pamiętać kupując nowy materac?

Regularna wymiana materaca ma również kluczowe znaczenie dla naszego komfortu oraz jakości snu. Odkształcenia czy utrata właściwości podpierających elementów wypełnienia z czasem mogą przyczynić się do powstania bolesnych napięć w różnych partiach naszego ciała. Żeby skutecznie temu zapobiec, pamiętajmy o odpowiednim doborze twardości materaca przy każdorazowej jego wymianie. Jeżeli chcesz poznać więcej wskazówek na temat zasad prawidłowego dopasowania podłoża do snu oraz jego wpływu na Twoje zdrowie, odwiedź stronę zdrowykregoslup.pl.

Fakt, że kilka lat temu powierzchnia średnio-twarda była dla nas komfortowa nie musi oznaczać, że takie rozwiązanie będzie dla nas optymalne na chwilę obecną. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogą skorzystać z jednego z punktów wskazanych na stronie Materace Rzeszów na Materacerzeszow.eu w celu dopasowania najlepszego podłoża do snu dla siebie. Odwiedzając stacjonarny sklep z materacami wysokiej jakości zyskujesz pewność, że zakupiony produkt zaoferuje Ci dokładnie taki standard komfortu, jakiego oczekujesz.

W
ybierając nowy materac dla siebie pamiętaj o przetestowaniu wielu możliwości. To, że określona konstrukcja czy twardość podłoża zalecana jest przez producenta dla osób o Twojej posturze nie musi wcale oznaczać, że rozwiązanie danego typu będzie dla Ciebie najbardziej komfortowe. Dokonując zakupu zdaj się przede wszystkim na swoje własne odczucia oraz preferencje. Dzięki temu zainwestujesz w podłoże, które spełnia faktyczne potrzeby Twojego ciała. Jeśli jesteś mieszkańcem Gliwic, możesz w tym celu odwiedzić stronę internetową Materace Gliwice na Materacegliwice.eu. Znajdziesz na niej listę punktów sprzedaży, w których osobiście przetestujesz różne warianty wysokojakościowego podłoża do snu, korzystając przy tym ze wsparcia wykwalifikowanego personelu. Dzięki temu dokonasz decyzji zakupowej, która zaprocentuje doskonałą jakością snu na długie lata.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?