KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze narożnika do salonu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Miejsce na wypoczynek przed telewizorem, spotkanie ze znajomymi, a nawet do spania - narożnik do salonu sprawdzi się w tym wszystkim świetnie, jednocześnie estetycznie się prezentując. Coraz częściej opcja ta wypiera tradycyjne sofy i kanapy, przez co pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jak wybrać odpowiedni narożnik do danego pomieszczenia. Warto odpowiedzieć na te wątpliwości.

REKLAMA


Jakie funkcje będzie spełniał narożnik?

Jest to pierwsze pytanie, które trzeba sobie zadać, gdy zaczynają się poszukiwania idealnego modelu. Funkcjonalność narożnika można wyobrazić sobie na spektrum, w którym na jednym krańcu jest sfera użytkowa, a na drugiej dekoracyjna. Warto zadać sobie pytanie, który kraniec jest dla nas istotniejszy.

Jeśli preferujemy wygodę i potrzebujemy mebla, który będzie często użytkowany, warto postawić na opcje mające w zanadrzu funkcję spania, pojemnik na pościel, wygodne zagłówki, jak i prosty do czyszczenia materiał. Warto tutaj zrezygnować ze skóry, gdyż potrafi ona głośno skrzypieć, co niekoniecznie wpada w nurt prostoty.

Może jednak się zdarzyć, że narożnik do salonu nie będzie spełniał głównie roli użytkowej, a jedynie dekoracyjną. Tutaj można pozwolić sobie na zabawę kształtami, które niekoniecznie są wygodne na długi okres siedzenia, ale spełniają swoją najważniejszą rolę - wyglądają niezwykle estetycznie. Można tutaj postawić na materiały, które będą głośne w użytkowaniu, gdyż nie będzie to się działo często.

Jaką wielkość narożnika do salonu wybrać?

Wszystko zależy od samego pomieszczenia, jego wielkości, jak i ilości innych mebli, które już się tam znajdują. Na początku trzeba wymierzyć przestrzeń, która jest dostępna dla przyszłego narożnika, a dopiero po tym zabierać się za przeglądanie ofert, odrzucając opcje niewymiarowe.

Warto pamiętać, że nie warto wybierać mebli, które będą zapychały pomieszczenie na tyle, że trudno będzie się w nim przemieszczać. Istotne jest też, aby wizualnie nie zagracał on salonu. Większe pomieszczenia pozwalają na ustawienie mebli bez podparcia przez ściany, co warto wykorzystać. Jeśli jednak nie ma takiej opcji, rozwiązanie przyścienne najczęściej będzie pozwalało na wybranie największego modelu do danego miejsca.

Dobrze jest też pomyśleć nad tym, jak wielu gości spodziewamy się zwykle mieć - jeśli często robimy spotkania towarzyskie na większą ilość osób, warto postarać się o jak największy model narożnika.

Jak wybrać materiał narożnika?

Warto tutaj stosować się wskaźnikiem Martindale'a, który to określa, po ilu cyklach tarcia materiał zaczyna się ścierać. Im wyższa liczba, tym lepiej – dobrze celować w rozwiązania powyżej 25 tysięcy cykli, jeśli pragniemy używać narożnika również jako miejsca do spania. Dobrze jest również zadbać o to, aby wybierać materiał, który nie będzie się mechacił. Nie można również zapomnieć o łatwości czyszczenia, jak i całej pielęgnacji.

Stosując się do tych kilku rad, z łatwością można wybrać odpowiedni narożnik do salonu, a idealny model na pewno czeka już w sklepie na szczęśliwego kupca.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?