KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Jakie blaty kuchenne wybrać?

Urządzanie nowego mieszkania lub domu to duża przyjemność, ale też wyzwanie. Wszyscy chcemy, by nasze wnętrza były nie tylko piękne, lecz również praktyczne. Czasami okazuje się, że propozycje oglądane w kolorowych magazynach zupełnie nie sprawdzają się w codziennym życiu. Przykładem mogą być modne do niedawna drewniane blaty kuchenne. Rzeczywiście, świetnie komponowały się z aranżacjami w stylu skandynawskim. Jednak duża większość z nie przetrwała próby czasu nawet przy niezbyt intensywnym użytkowaniu. Między innymi z tego powodu ostatnio można dostrzec wielki powrót do blatów kamiennych.

REKLAMA


Kamień, czyli trwałość

Blat z naturalnego kamienia lub konglomeratu są w zasadzie niezniszczalne. Właściciel mieszkania nie musi martwić się, że na blacie pozostaną nieestetyczne rysy za każdym razem, gdy podczas krojenia żywności zapomni o użyciu deski. Granitowego blatu nie zniszczy też bezpośrednio odstawiony na niego rozgrzany garnek ani nieopatrznie upuszczony ciężki słoik. Kamień, w przeciwieństwie do drewna, trudno też trwale zabarwić. Nie wymaga regularnej konserwacji, a jego pielęgnacja ogranicza się w zasadzie do przecierania powierzchni wilgotną ściereczką z dedykowanym detergentem.

Naturalny, ponadczasowy trend

Osoby, które interesują się modowymi trendami wiedzą, że aranżacje z naturalnym kamieniem są obecnie promowane przez projektantów wnętrz. Niezwykle popularne są granity i marmury - nie tylko w formie kuchennych blatów, ale też płytek podłogowych, blatów łazienkowych, czy jako dekoracja ściany danym pomieszczeniu.


Tak naprawdę kamienne blaty nigdy nie wychodzą z mody – ich naturalny, bezpretensjonalny, a jednocześnie elegancki wygląd kojarzy się z luksusem i dobrym gustem.

Do jakiej kuchni pasuje kamienny blat?

Odpowiedź na to pytanie odkrywa kolejną zaletę kamiennych blatów: pasują one w zasadzie wszędzie! Tym bardziej że stosunkowo łatwo jest dobrać odcień kamienia do aranżacji danego kuchni. „Nasi klienci często są zaskoczeni mnogością kolorów i odcieni chociażby samego granitu – od bieli, przez szarości, brązy, zielenie, aż do czerni” – twierdzi przedstawiciel sklepu e-stone.pl. „Ta różnorodność sprawia, że idealny kamienny blat można z powodzeniem znaleźć zarówno do kuchni urządzonej minimalistycznie i loftowo, jak i tradycyjnie, a nawet dworkowo”.

Czy blaty kamienne są drogie?

Porównując cenę blatu z kamienia i z drewna, lepiej wypada blat drewniany. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy intensywnym użytkowaniu pierwsze uszkodzenia będzie widać na nim nawet po kilku miesiącach od montażu. Blat granitowy za to z pewnością posłuży przez długie lata, nie tracąc swojego pierwotnego uroku.

Źródło: https://www.e-stone.pl/oferta/blaty-kuchenne/

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?