KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Basen ogrodowy - komfort i świetna zabawa

Kto nie lubi wypoczynku nad wodą, w pięknych okolicznościach przyrody? Niestety, nie zawsze można wyjechać nad morze czy jezioro, dlatego świetnym rozwiązaniem jest basen ogrodowy. Każdy, kto posiada działkę czy przydomowy ogródek może nabyć odpowiedniej wielkości basen i cieszyć się zabawą w orzeźwiającej wodzie. To doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych, sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na rynku dostępne są baseny ogrodowe w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego każdy może znaleźć idealny do przestrzeni, którą posiada. Jakie baseny są do wyboru? Na co zwrócić uwagę, aby wybrany produkt był funkcjonalny i służył kilka sezonów?

REKLAMA


Baseny ogrodowe dla dzieci

Korzystanie z basenu to radość i zabawa, pozwalająca korzystać z dobrodziejstw wody, bez konieczności wyjazdu na basen czy większy akwen wodny. W kategorii baseny ogrodowe dostępne są różne typu, z którym mogą korzystać dzieci i dorośli. Można wybrać basen dmuchany dla dziecka lub duży basen, który pomieści nawet kilkanaście osób. Dla maluchów idealne są baseny dmuchane, które można rozstawić na trawniku, tarasie, na nawet balkonie. To doskonała opcja, ponieważ można je szybko złożyć i rozłożyć, zabrać na wakacje czy weekendowy wyjazd. Baseny są lekkie, po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, można nadmuchać je ustami lub za pomocą pompki do basenu. Dostępne są baseny ogrodowe dla dzieci z siedzeniem, pozwalające na zabawę w wodzie nawet kilkunastomiesięcznym szkrabom. Maluchy mogą korzystać również z innych basenów, ale warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Dzieci, które przebywają w okolicy basenu, nigdy nie należy zostawiać samych. Warto założyć im rękawki do pływania, przydadzą się również okularki do pływania.

Basen rozporowy czy basen stelażowy - który wybrać?

Dla dzieci i dorosłych przeznaczone są baseny rozporowe, występujące w różnych rozmiarach, o okrągłym kształcie. Ich zaletą jest prosty montaż, który nie wymaga dużo czasu ani siły, a także atrakcyjne ceny. Basen rozporowy można kupić już za 150 zł. Baseny tego typu przybierają swój ostateczny kształt po napełnieniu wodą. Zapewniają komfortowy i bezpieczny wypoczynek, ponieważ są miękkie, nie mają twardych elementów, o które można się uderzyć. W zależności od preferencji oraz posiadanego miejsca można wybrać małe baseny lub duże i głębokie, w których można nawet nurkować. Najbardziej zaawansowane rozwiązanie to baseny na stelażu. To dobry wybór dla osób, które mają dużo wolnej przestrzeni i szukają basenu, w którym mogą relaksować się i pływać. Basen ogrodowy stelażowy jest najczęściej głęboki i duży, w niektórych modelach np. o rozmiarze 366x100 może pomieścić się nawet kilkanaście osób. Można w nich swobodnie pływać. Ich charakterystyczną cechą jest stelaż, który wspiera całą konstrukcję i pozwala otrzymać większą objętość zbiornika. Nowoczesne baseny stelażowe marki Bestway można szybko złożyć, części stelażu są wykonane z antykorozyjnych materiałów, ściany są wzmacniane, a to sprawia, że baseny są trwałe i wytrzymałe. Baseny stelażowe nie muszą być okrągłe. Dostępne są różne kształty, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiedni basen stelażowy. Można wybrać baseny prostokątne lub kwadratowe, idealnie wpisujące się w stylistykę ogrodu. Do basenów stelażowych warto dobrać pokrywy solarne do basenów, przykrycie do basenu Bestway, sprawdzi się także drabinka do basenu. Niektóre baseny ze stelażem wyposażone są w wymienione akcesoria, do niektórych trzeba je dokupić. Szeroki wybór basenów ogrodowych dostępny jest na stronie ibaseny.pl

Pielęgnacja basenu - co jest niezbędne?


Basen ogrodowy musi być odpowiedni pielęgnowany, należy zadbać, aby woda była czysta, bo tylko wtedy kąpiel będzie komfortowa i bezpieczna. Przydadzą się akcesoria basenowe, które pomogą utrzymać czystość. Warto zdecydować się na odkurzacz basenowy, który pomoże usunąć zanieczyszczenia, osiadające na dnie zbiornika. Dobrym wyborem będzie również siatka, pozwalająca wyjąć z wody liście, owady lub pyłki, unoszące się na powierzchni. Osoby, które mają duże baseny ogrodowe, mogą zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie, jakim są roboty do czyszczenia basenów. To urządzenia, które znacząco ułatwiają prace i doskonale dbają o dobre warunki w zbiorniku. Przyda się także chemia basenowa, czyli środki do regulowania pH, klarowania wody, usuwania glonów, pozbywania się groźnych drobnoustrojów. Inne potrzebne produkty do pielęgnacji basenu to pompa z filtrem, która automatycznie oczyszcza wodę z zabrudzeń, a także testery do kontroli pH i poziomu chloru. Baseny warto przykrywać na noc lub w okresie, kiedy są nieużywane. Pomocna będzie pokrywa na basen, dopasowana kształtem i rozmiarem do zbiornika.

Basen ogrodowy - na co zwrócić uwagę?

Wybór basenu ogrodowego nie jest łatwy, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Wybierając basen, należy zastanowić się, kto będzie z niego korzystać, a także dopasować wielkość basenu do posiadanej powierzchni. Należy zostawić wolną przestrzeń, na której będzie można ustawić meble ogrodowe, położyć materac dmuchany czy zabawki dla dzieci. Do basenu musi być swobodny dostępny, co zapewni komfortowy wypoczynek. Jeżeli z basenu będą korzystały tylko małe dzieci, warto wybrać dmuchane baseny ogrodowe, w przypadku, gdy basen ma służyć dla całych rodzin, najlepiej wybrać basen na stelażu lub basen rozporowy. Baseny powinny wytrzymać kilka sezonów, dlatego lepiej wybrać produkty znanych, cenionych marek. Produkty Bestway są trwałe, funkcjonale, wykonane z trwałych materiałów np.  mocnego PVC, odporne na działanie chloru i promieni słonecznych. Aby basen służył jak najdłużej, należy pamiętać o regularnej, dopasowanej pielęgnacji, kupić środki pomagające zadbać o czystość basenu, a także odpowiednim ustawieniu zbiornika. Przyda się mata pod basen, która zabezpieczy produkt przed nierównym podłożem.

Jaki jest najlepszy basen ogrodowy? Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Każdy musi dopasować produkt do swych potrzeb i możliwości. Warto kupić własny basen i cieszyć się z atrakcji, jakie zapewnia

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?