KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jaka oczyszczalnia biologiczna dla 4 osób?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Właściciele domów muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia gospodarka ściekowa. Mowa tutaj zarówno o osobach, które dopiero przystępują do budowy domu, ale także tych, którzy mają to już za sobą lub kupiły nieruchomość. Jednym z najlepszych rozwiązań w tym obszarze są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jak podejść do tej inwestycji i jaką instalację wybrać? Wyjaśniamy! Prawidłowe, a więc zgodne z prawem i przyjętymi normami, odprowadzanie zanieczyszczeń ściekowych z prywatnej posesji, to jeden z kluczowych obowiązków, jakie spoczywają na właścicielu. W związku z tym nie można pomijać tej kwestii, tym bardziej, że obecnie mamy możliwość sięgania po niezwykle korzystne i ekologiczne opcje.

REKLAMA


Biologiczna oczyszczalnia ścieków - co warto wiedzieć?

Jedną z nich jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, a więc systemu o charakterze przepływowym, które celem jest neutralizacja zanieczyszczeń. Po rozwiązanie to można sięgnąć wówczas, gdy nie mamy możliwości podłączenia gospodarstwa do ogólnej, gminnej sieci wodno-kanalizacyjnej. Największą zaletą biologicznej oczyszczalni są jej walory proekologiczne, wysoka wydajność, bezawaryjność, a także niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu do innych rozwiązań. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są też proste w montażu, zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można umieścić je nawet na niewielkiej działce. Oczywiście, trzeba zwracać tutaj uwagę na zachowanie wymaganych odległości, ale w większości przypadków nie powinno być z tym żadnego problemu.

Jak oczyszczalnia dla 4 osób?

Biologiczne oczyszczalnie sprawdzają się m.in. w przypadku gospodarstw jednorodzinnych. Nie trzeba wówczas starać się o pozwolenie, lecz wystarczy zgłoszenie takiej inwestycji we właściwym starostwie, minimum 21 dni przed jej rozpoczęciem. Jeśli chodzi o wydajność oczyszczalni dla 4 osób, trzeba wziąć pod uwagę, że jedna osoba zużywa w ciągu doby średnio 150 litrów, a więc cała rodzina - 600 litrów. Z racji tego, że ścieki utrzymują się w instalacji do trzech dni, daje to wydajność rzędu nawet 2 metrów sześciennych. Odpowiednia będzie więc biologiczna oczyszczalnia o pojemności minimum 2000 litrów, co zapewni prawidłowe działanie i skuteczny proces neutralizowania nieczystości.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - o czym jeszcze pamiętać?

Chcąc zainwestować w przydomową oczyszczalnię, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, którzy mają doświadczenie i wiedzę w tym obszarze. Fachowcy doradzą, jaki rodzaj wybrać, zaprojektują cały system, ulokują go na planie działki, a w większości przypadków zajmą się nawet montażem. Budując własną oczyszczalnię tak naprawdę nie musimy martwić się o jej prawidłowe działanie, ponieważ jedyną rzeczą, jaką należy robić, to korzystać z niej zgodnie z zaleceniami producenta, a także - raz, czy dwa razy w roku - zlecić opróżnienie zbiornika z resztek osadowych. Inwestycja w oczyszczalnie nie jest tania, ale jest to wydatek jednorazowy, który zwróci się i to z nawiązką w przyszłości, dlatego zachęcamy do rozważenia tego tematu i podjęcia świadomej decyzji.

  • autor:

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?