Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wszystko o usługach fachowców w Polsce

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Co roku w Polsce ok. 75 proc. osób potrzebuje skorzystać z pomocy jakiegoś fachowca. Najczęściej jest to hydraulik. Większości osób udaje się go znaleźć w ciągu 24 godzin. Jakich fachowców poszukujemy? Sprawdził to serwis Fixly.pl.

22 proc. - taki odsetek Polaków w ciągu roku poszukuje hydraulika, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fixly.pl. W dalszej kolejności znaleźli się: specjalista od naprawy sprzętu agd i RTV (19 proc.), złota rączka (16 proc.), czyli fachowiec od różnego rodzaju napraw czy prac montażowych, dobry elektryk (14 proc.), ekipa sprzątająca (10 proc.), stolarz (8 proc.) oraz malarz (7 proc.).

Hydraulik jest jednocześnie fachowcem, którego najłatwiej jest znaleźć. Aż 64 proc. osób udało się to w ciągu 24h, 22 proc. zajęło to 2-3 dni, 11 proc. potrzebowało 5-7 dni, a tylko 9 proc. więcej niż tydzień. Trudności nie ma w znalezieniu elektryka i ekipy od przeprowadzek. Ta sztuka udaje się ponad połowie Polaków w ciągu jednego dnia. Najwięcej czasu zajmuje nam znalezienie fachowców zajmujących się kompleksowo remontami i budową - tylko 21 proc. udało się to zrobić w mniej niż 24h. Natomiast aż 34 proc. osób na poszukiwania przeznacza ponad tydzień.

Ile średnio przeznaczamy na usługi poszczególnych fachowców? Na stolarza wydajemy ok. 4,5 tys. złotych w ciągu roku. Ponad 2 tys. złotych płacimy za usługi malarskie, elektryczne oraz naprawy hydrauliczne. Natomiast pomoc złotej rączki to koszt na poziomie tysiąca złotych rocznie.

Najwięcej wydajemy na ekipę budowlano-remontową. W skali kraju to kwota na poziomie 6 tys. złotych. Najwięcej wydają mieszkańcy Łodzi i Krakowa - ok. 11 tys. złotych. Na kolejnym miejscu znajdują się Gorzowianie, którzy przeznaczają na ekipę remontową 9 tys. złotych. W Poznaniu, Lublinie i Szczecinie wydaje się średnio 7,5 tys. Złotych, a w Toruniu, Bydgoszczy i Wrocławiu ok. 6,5 tys. Złotych. Najmniej natomiast wydają rzeszowianie i zielonogórzanie - niecałe 3 tys. zł.

Większość osób korzystających z usług fachowców pozytywnie ocenia efektami ich pracy. Najwyższe miejsca w rankingu zajmują stolarze i elektryce. Aż 95 proc. respondentów, którzy skorzystali z ich pomocy przyznało, że byli zadowoleni z wykonania usługi.

Badanie zostało przeprowadzone przez serwis Fixly.pl na grupie 1000 osób mieszkających i/lub pracujących w Polsce.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj