Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Jak wybrać kredyt gotówkowy - porównywarka kredytów gotówkowych

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wybór kredytu gotówkowego bywa często bardzo złożony i niedoczytanie warunków umowy, może skutkować nieprzyjemnymi komplikacjami. Dlatego, zanim podpiszemy umowę, warto wszystko dokładnie sprawdzić, aby uniknąć rozczarowań i formalności. Jak sprawdzić, aby wybrany przez nas kredyt gotówkowy był optymalnym rozwiązaniem i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

REKLAMAWybierając kredyt gotówkowy o czym należy pamiętać?

Osoby, które starają się o kredyt gotówkowy, muszą się odpowiednio przygotować i zgromadzić odpowiednie dokumenty. Główne pytanie przy kredycie gotówkowym dotyczy naszych dochodów, bank jest nimi szczególnie zainteresowany. Chodzi o zaświadczenie o wysokości dochodu oraz dane naszego pracodawcy. Niektóre banki dodatkowo sprawdzają swoich klientów w systemie CEIDG.

Oprócz tego musimy dysponować aktualnym dowodem tożsamości i przedstawić konsultantowi wszystkie nasze aktualne wydatki, aby mógł dokładnie obliczyć ratę przyszłego kredytu. W przypadku banku możemy być pewni, że prześwietli on naszą historię kredytową i zweryfikuje na w bazie BIG. Jeśli w przeszłości nie spłacaliśmy naszych zobowiązań i uzyskaliśmy status niepewnego płatnika, możemy być pewni, że nie otrzymamy kredytu.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie gotówkowym?

Nie wszyscy pamiętają, że kredyt gotówkowy to nie tylko oprocentowanie, ale także pozostałe koszty, które składają się na ten całkowity. Jeśli o tym zapomnimy, możemy być niemiło zaskoczeni, kiedy przyjdzie nam pokryć wysokie koszty związane z RRSO. W zależności od oferty niektóre kredyty zawierają wśród opłat ubezpieczenie, a niektóre będziemy musieli samodzielnie ubezpieczyć. Dlatego warto przed wyborem kredytu dokładnie sprawdzić ofertę z ubezpieczaniem i bez aby świadomie zdecydować się na którąś z opcji.

Przygotujmy się, że staranie się o kredyt gotówkowy często wymaga wypełnieniu wielu formalności oraz czasu, którego potrzeba na zweryfikowanie wszystkich dokumentów oraz przyznania kredytu. Możesz skrócić procedurę, odpowiednio się wcześniej przygotowując i zabierając potrzebne dokumenty. Zanim przyjdziemy do banku, zapoznajmy się z wymogami formalnymi, niektóre banki wymagają wyciągu z konta, obejmującego 6 ostatnich miesięcy, można je przygotować odpowiednio wcześniej.

Kredyt gotówkowy ranking – jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeśli interesuje nas optymalny kredyt, ranking kredytów gotówkowych, będzie najlepszym miejscem, gdzie będziemy mogli porównać oferty. Dodatkowym narzędziem są też porównywarka kredytów gotówkowych, które pomagają dopasować ofertę do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Ranking przedstawia poszczególne oferty z wyszczególnionymi najważniejszymi kwestiami: oprocentowaniem, RRSO, wysokością miesięcznej raty i okresem ratalnym.

Taki ranking pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i wybrać tylko te instytucje finansowe, które sprzedają produkt idealnie pasujący do naszych potrzeb. Warto dobrze przyjrzeć się ofertom promocyjnym, gdyż aby skorzystać z bankowej promocji trzeba np. założyć konto w danym banku i opłacać dany rachunek, co może nie być takie opłacalne.

Czy RRSO przy kredycie gotówkowym jest ważnym wskaźnikiem?

Niektórzy zapominają, że wysokość RRSO jest najważniejszym wskaźnikiem w przypadku kredytów i to od niego zależy jego całkowity koszt. W skład RRSO wchodzi prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie i inne opłaty uwzględnione przez bank. Często zdarza się tak, że oprocentowanie kredytu gotówkowego jest na poziomie 0 złotych, natomiast mamy wysokie RRSO. Wtedy warto dopytać doradcę o całkowity koszt kredytu, aby upewnić się, co do realnej wysokości spłaty.

Często doradcy podpowiadają, że przy wyborze optymalnego kredytu gotówkowego wartko kierować się zasadą, im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Jeśli koszt kredytu będzie zbyt duży, można go obniżyć za pomocą manipulowania elementami, jakie składają się na całkowity koszt. Ciekawą opcją jest wykupienie ubezpieczenia za pośrednictwem instytucji finansowej, wtedy to ona jest odpowiedzialna za dopilnowanie wszelakich formalności, a ten zakup może mieć wpływ na wysokość oprocentowania i prowizji.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj