Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kredyt gotówkowy może przyjść nam z pomocą, kiedy nie mamy środków na sfinansowanie ważnych potrzeb – szkolnej wyprawki, naprawy samochodu czy remontu mieszkania przed Świętami. Duża liczba ofert na rynku sprawia, że możemy przebierać w propozycjach. Nie wszystkie są jednak korzystne. Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Czym jest kredyt gotówkowy?

REKLAMAKredyty gotówkowe to instrumenty finansowe, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Są oferowane przez banki i SKOK-i (spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe), a zasady ich udzielania określa ustawa Prawo bankowe. W przeciwieństwie do pożyczek, które są regulowane przez Kodeks cywilny, kredyty gotówkowe charakteryzują się odpłatnością. Zobowiązania tego typu będą zatem zawsze obciążone dodatkowymi kosztami – oprocentowaniem. Oprócz tego banki często narzucają dodatkowe opłaty, które podwyższają ostateczny koszt zobowiązania. Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt i gdzie go szukać?

Kredyt gotówkowy – sprawdź, ile naprawdę zapłacisz

Przed Świętami Bożego Narodzenia mamy zwykle najwięcej wydatków – potrzebujemy pieniędzy na urządzenie wystawnego przyjęcia wigilijnego, sporą część domowego budżetu pochłaniają również prezenty świąteczne, np. kosmetyki lub gadżety elektroniczne dla najbliższych. Kiedy zaczyna brakować nam pieniędzy, najczęściej sięgamy po kredyt gotówkowy na dowolny cel. Przekonuje nas minimum formalności, szybka decyzja o przyznaniu pieniędzy, a także brak konieczności udowadniania bankowi, na co przeznaczyliśmy środki.

Kredyty gotówkowe dostępne na rynku nie zawsze są jednak korzystne. Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania, powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie koszty. I chociaż aktualnie obowiązujące prawo zmusza banki do rzetelnego informowania klientów o rzeczywistych opłatach związanych z kredytem, to warto jednak dokładnie przyjrzeć się ofercie. Najważniejszym parametrem będzie RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która informuje o całkowitym koszcie zobowiązania. Wskaźnik ten uwzględnia dodatkowe opłaty, np.

- prowizje,
- marże,
- obligatoryjne ubezpieczenie.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Najlepiej sprawdzić oferty przez internet, np. korzystając z praktycznych porównywarek, które informują o najważniejszych składnikach kredytu. Dzięki narzędziom dostępnym online możemy w szybki sposób dowiedzieć się, czy dany bank wymaga obowiązkowego ubezpieczenia kredytu, a także które oferty mają darmową prowizję. Porównywarki oraz rankingi online pozwalają też oszacować wysokość raty i sprawdzić, czy oferta jest dostępna dla wszystkich, czy jedynie dla nowych klientów. Warto również udać się do doradcy kredytowego, który udzieli nam rzetelnych informacji i wskaże bank z najniższym oprocentowaniem.

Ranking kredytów gotówkowych – luty 2020

W ostatnim czasie do najkorzystniejszych i najczęściej wybieranych ofert można zaliczyć propozycje banku Citi Handlowy, PKO BP oraz Alior Banku. Według rankingu przedstawionego przez serwis totalmoney.pl klient, który zdecyduje się na pożyczenie 20 tys. złotych na 48 miesięcy, zapłaci ratę w wysokości odpowiednio:

- 497,51 zł,
- 497,61 zł,
- 502,46 zł.

Różnice nie są duże, więcej rozbieżności można jednak dostrzec w pozostałych parametrach kredytu, np. prowizji. W propozycji banku Citi Handlowy wynosi ona 2,90%, a w PKO BP oraz Alior Banku – 0,00%. Oferta PKO BP – Mini ratka jest jednak dostępna wyłącznie dla nowych klientów. Niezbyt duże rozbieżności występują też w RRSO – wynosi ono odpowiednio 9,36%, 9,37% oraz 9,92%. W żadnej z przedstawionych ofert ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

O czym należy pamiętać, decydując się na kredyt gotówkowy?

Oferty banków kuszą klientów, którzy często pod wpływem impulsu decydują się na zaciągnięcie zobowiązania. Zanim podpiszesz umowę kredytową, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz środków na spełnienie kolejnej potrzeby. Jeśli uznasz, że dodatkowe pieniądze Ci się przydadzą, przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznaj się z warunkami zobowiązania – przeczytaj umowę i przeanalizuj wszystkie zapisy, w szczególności te, które budzą Twoje wątpliwości.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj